V Žiželicích dostali respirátory od obce všichni obyvatelé nad 15 let

Žatecko – Žiželice jsou další z obcí nebo měst regionu, které poskytly svým občanům nově nařízené respirátory proti šíření viru Covid-19 bezplatně. Nošení respirátorů v obchodech, na zastávkách, ve zdravotnických zařízeních, v MHD a na dalších veřejných místech je podle rozhodnutí vlády povinné od 1. března, dřívější látkové roušky už nejsou povolené. Respirátory části svých občanů (bylo to seniorům nad 80 let) v závěru února bezplatně rozdalo například město Žatec. V Žiželicích se rozhodli ochranný prostředek dát všem občanům nad 15 let.

Každý obyvatel nad 15 let dostal dva kusy

„Všichni obyvatelé přihlášení k trvalému pobytu v Žiželicích nebo místních částech ve věku nad 15 let dostanou od obce dva respirátory. Roznášeli je dobrovolníci, lidé je dostávali domů do schránek. Většina obyvatel už respirátory obdržela, distribuce probíhala do pátku 5. března. Pokud někdo zásilku přesto nedostal, může si ji vyzvednout dodatečně na obecním úřadě,“ upřesnila starostka Žiželic Helena Makuková. V Žiželicích trvale žije více než 400 obyvatel, k obci patří i místní části Hořetice, Přívlaky a Stroupeč.

Lidé ohrožení chudobou mohou dostat respirátory rovněž bezplatně, a to v celém Ústeckém kraji

Lidé ohrožení chudobou nebo jiné kategorie obyvatel v sociálně tíživé situaci mohou dostat respirátory rovněž bezplatně, a to na území celého Ústeckého kraje. Distribuci respirátorů pro tyto občany zajišťuje Potravinová banka Ústeckého kraje a Potravinová banka Džbánsko. „Obě obdržely ve čtvrtek 4. března potřebné množství respirátorů pro celý region. Teď je budou předávat lidem, kteří je potřebují,“ uvedl Vít Hnízdil z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

V okrese Louny respirátory rozdá Potravinová banka Džbánsko, sídlící v Liběšicích

Pro území celého okresu Louny, ale i Mostecka a Chomutovska, zajistí distribuci respirátorů Potravinová banka Džbánsko, která má sídlo v Liběšicích u Žatce. Je to obecně prospěšná společnost, dobročinné občanské sdružení, které vzniklo v roce 2014 a jeho cílem je pomáhat skupinám obyvatel ohroženým chudobou a dalšími sociálními problémy.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Hasiči v Žiželicích dezinfikovali tři paneláky. V obci je vyšší výskyt Covid-19

ČTĚTE TAKÉ: Látkové roušky jsou po roce zapovězené. Kde rychle vzít respirátory? Žatecká radnice je seniorům doručuje domů

ČTĚTE TAKÉ: Další domov seniorů bojuje s nákazou. Vojáci teď pomáhají ve Vroutku