Ubytování, lezecká stěna, hrací plocha uvnitř i venku. Město vypsalo soutěž k podobě nové sportovní haly v Žatci

Žatec – Volejbal, florbal, basket, nohejbal, futsal, házená – to jsou sporty, pro které má prioritně sloužit a být uzpůsobena nová sportovní hala v Žatci, jejíž stavbu město připravuje v ulici Volyňských Čechů naproti panelákům u výjezdu na Holedeč a Rakovník. Hrací plocha v hale bude mít rozměry 46 x 30 metrů, kapacita v hledišti bude 600-900 diváků, kromě haly bude vybudováno i ještě jedno sportovní hřiště venku. Součástí areálu bude také třeba lezecká stěna nebo parkoviště s místem pro 150 osobních aut a tři autobusy, a dokonce i pro technický přenosový vůz k živému TV vysílání.

Architekti teď mají čas na práci do 18. března

Vyplývá to z podmínek města Žatce, které předalo do dokumentace k výběrovému řízení na novou podobu haly. Město Žatec v závěru loňského roku vyhlásilo architektonickou soutěž na podobu nové sportovní haly. Vizáž haly, dispozice objektu a systém fungování mohou nyní řešit architekti. Čas na to mají do 18. března, kdy je termín pro odevzdání návrhů. Výběrová komise radnice potom všechny návrhy posoudí a rozhodne, zda některý z nich město využije a podle něj nechá nový sportovní areál postavit.

Bezbariérový pohyb, nízká spotřeba energií…

„Hala bude sloužit především pro míčové hry a bude plně využita po celé dny, dopoledne do ní budou chodit žáci a studenti ze škol, odpoledne a večer bude k dispozici pro sportovní kluby i veřejnost,“ uvádí dokumentace se zadáním k architektonické soutěži. Z představ města dál vyplývá, že v hale má být umožněn v co největší míře bezbariérový pohyb, že její součástí kromě sportovních ploch bude například i menší ubytovna a jídelna, že objekt má být vybudován tak, aby využíval teplo a energie podle nejmodernějších a co nejvíce úsporných standardů pro vytápění a nízkou spotřebu energií.

Odhadovaná cena vzrostla už na 200 milionů

Záměr postavit v Žatci novou sportovní halu schválilo zastupitelstvo města už v červnu 2020. Původně se hovořilo o nákladech v částce kolem 100-120 milionů korun, nejnovější dokumentace k architektonické soutěži však už zmiňuje předběžnou částku jako 200 milionů korun, a to ještě bez venkovního hřiště. Podle už dříve zveřejněných plánů města by nová sportovní hala na jižním okraji Žatce měla začít sloužit veřejnosti přibližně od roku 2025.

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala za 120 milionů: změna plánu zatím nebude, zastupitelé to odmítli. Měla by vyrůst na Kamenném vršku

ČTĚTE TAKÉ: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka v Žatci, podívejte se na fotky

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com, dole: pozemky v Žatci, na kterých bude postavena nová sportovní hala /vyznačené červeně/, foto Městský úřad Žatec)