Turisté v Podbořanech startují novou sezonu. Únorový pochod slaví třicátiny, přijďte a připojte se!

Podbořany, Vroutek – Turisté v Podbořanech tento týden naplno rozjedou novou sportovní a výletní sezonu. V sobotu (11.2.) pořádají tradiční pochod s názvem Únor bílý, údy sílí. Zúčastnit se může každý zájemce. Pochod má tradici již více než tři desítky let, jednou byl odložen kvůli epidemii covidu, letos půjde o jubilejní 30. ročník.

Startuje se po půl deváté od nádraží ve Vroutku

Start pochodu bude v sobotu v 8.35 ráno od železničního nádraží v nedalekém Vroutku, kam se mohou všichni zájemci z Podbořan dostat snadno vlakem, který odjíždí z podbořanského nádraží v 8.25 hodin. Potom už se půjde jenom pěšky a účastníci pochodu se okruhem přes různá zajímavá místa v okolí vrátí po poledni zpět do domovských Podbořan. „Trasa pochodu měří přibližně 13 kilometrů, půjdeme oblastí Mlýneckého lesa, Kružínského vrchu, uvidíme kružínský zámeček, vrátíme se přes Dubový vrch směrem od Buškovic,“ popsala Jana Hoťková, předsedkyně KČT Podbořany.

KČT Podbořany má kolem šedesáti registrovaných členů

Klub českých turistů Podbořany má aktuálně přibližně šedesát registrovaných členů. Minulý rok uspořádal pro své členy, ale i další příznivce turistiky a výletů patnáct pochodů či výjezdů na různé sportovní a poznávací akce, letos bude jejich počet podobný. „Průměrně se každé turistické akce, kterou jsme loni uspořádali, zúčastnilo 28 lidí. Nejaktivnější naší členkou a turistkou byla paní Klaudie Soldátková, která loni na našich akcích našlapala celkem 122 kilometrů,“ uvedla Jana Hoťková několik zajímavostí z činnosti podbořanského KČT.

(na snímku nahoře: podbořanští turisté na jednom ze svých výšlapů v zimní krajině. Foto KČT Podbořany)

ČTĚTE TAKÉ: Turisté a pomocníci vyznačili novou cestu. Je to první značená trasa, která vede do Valče ke krásnému zámku

ČTĚTE TAKÉ: Žatec – Stekník – Dolejší Hůrky. Turisté značkaři letos v terénu namalovali a otevřeli novou trasu

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři sta vrcholků Středohoří. Nadšenec ze Žatce a Podbořan chce časem vystoupit na všechny