Nová ulice skoro jako ze seriálu: radní v Podbořanech doporučili jméno Slunečná

Podbořany – Nová část Podbořan bude mít jméno skoro jako vypůjčené z nedávného úspěšného TV seriálu. Nová ulice v lokalitě Malá osada pravděpodobně dostane název Slunečná. Toto jméno nyní tento týden doporučila ke schválení rada města Podbořan. Závěrečné rozhodnutí učiní v této věci celé zastupitelstvo města, které se bude tématem zabývat na schůzi příští týden – 7. června.

Lidé pomáhali vybrat název ve veřejné anketě

Jméno pro nově vznikající ulici v Podbořanech hledá radnice přibližně od konce února, do „tvůrčího procesu“ zapojila i samotné obyvatele. Město vyhlásilo anketu pro veřejnost, do konce března mohl každý poslat nebo osobně přinést na radnici svůj návrh, jak by se nová ulice mohla jmenovat.

Svůj návrh poslalo 138 lidí, některé tipy se opakovaly víckrát

Do ankety se nakonec zapojilo 138 lidí. „Některé názvy se v návrzích opakovaly i vícekrát, přišly tedy od více různých lidí. Takových návrhů bylo celkem čtrnáct,“ upřesnila už v dubnu na dotaz naší redakce Martina Bláhová z Městského úřadu Podbořany. Mezi takovými náměty bylo i jméno Slunečná. Další významově velmi podobný návrh pro novou ulici byl například i Slunná.

V Podbořanech je nyní 52 pojmenovaných ulic

Nová ulice vzniká v podbořanské části zvané Malá osada, ležící poblíž koupaliště a cesty na Valov, kde nyní vyrůstá nová zástavba. „V lokalitě teď bude nových 24 domků, jako jméno pro novou ulici doporučujeme schválit název Slunečná,“ shrnul z usnesení rady města Radek Reindl, starosta Podbořan. V Podbořanech nyní žije kolem 6 000 obyvatel a ve městě je zapsáno celkem 52 pojmenovaných ulic.

(ilustrační foto nahoře: ulic s poetickým jménem Slunečná je v ČR více, jedna z nich je například v Řevnicích u Prahy /na snímku/. Brzy bude další i v Podbořanech. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Jak se bude jmenovat nová podbořanská ulice? Které z tipů mají největší šanci? Svůj návrh městu poslalo 138 lidí

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se vytváří nová ulice. Jak se bude jmenovat? Svůj nápad může přinést nebo poslat každý z obyvatel

ČTĚTE TAKÉ: Obří hrací kostky nebo karty. V Podbořanech vzniklo nové dětské hřiště, největší ve městě, a má zajímavou podobu