V blízkosti Tyršova náměstí začne oprava ulice a menší objížďky

Louny – V širším centru Loun se chystá další uzavírka ulice kvůli opravám. Po Pivovarské ulici v blízkosti hlavního náměstí, která je zavřená od první poloviny července až do září, tentokrát půjde o Fügnerovu ulici v okolí Tyršova náměstí. Uzavírka začne nyní v pondělí (17. 7.) a potrvá téměř do konce prázdnin, do 20. srpna. Ulice však zůstane zčásti průjezdná vždy v jednom svém jízdním pruhu (mezi nimiž je středový dělící pás se zelení, pozn. red.), a tak objížďky nebudou tak složité jako v případě zmiňované Pivovarské ulice u radnice a muzea.

Opravovat se nyní bude úsek mezi Mánesovou a Chelčického ulicí, který měří asi sto metrů. Celkem na délku měří Fügnerova ulice zhruba 700 metrů. „Kdy bude opraven i další úsek v blízkosti kruhového objezdu Na Foukalce, u toho zatím přesný termín ještě neznáme,“ uvedl mluvčí Městského úřadu Louny Marcel Mihalik, který v sobotu informoval o první části opravy. Ulici bude podle něj opravovat firma Ekostavby Louny, město za práce zaplatí 1,5 milionu korun.

(na snímku nahoře: Fügnerova ulice v Lounech, úsek v prostoru mezi ulicemi Mánesova a Chelčického, který se bude nyní opravovat. Uprostřed je středový dělící pás se zelení a stromy a jeden z pruhů ulice by měl i během oprav zůstat vždy průjezdný s opatrností pro oba směry. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun začnou potíže. Celá Pivovarská ulice bude zavřená déle než dva měsíce, na řidiče čekají objížďky