Na náměstí přibude nová turistická tabule, chystá se tam i výstava s fotkami kostelů z Podbořanska

Podbořany – V Podbořanech na náměstí přibude další informační panel pro turisty a návštěvníky města. Před čtyřmi roky to byl první z panelů o historii města a jeho zajímavostech, teď se chystá montáž dalšího, který bude obsahově věnován historii a současnosti těžby kaolinu v regionu.

Město dalo na panel 10 tisíc

Zadání výroby panelu a následně jeho osazení zajistí Klub českých turistů Podbořany, který na to dostane finanční příspěvek od podbořanské radnice. Podobně to probíhalo i v prvním případě. Nyní rada města na červnové schůzi schválila příspěvek pro KČT Podbořany na uvedený informační panel 10 tisíc korun.

Montáž zajistí KČT Podbořany

První z panelů stojí od prosince 2019 v parčíku naproti obchodnímu centru Rubín, nyní k němu brzy přibude další „kolega“. Na náměstí, téměř i na totožném místě u obchodního centra, proběhne v polovině července také vernisáž nové venkovní výstavy fotografií, spojené rovněž s historií regionu. Výstava má název Kostely Podbořanska v černobílé. Potrvá od 16. července do 16. září a i na tuto akci město finančně přispělo.

Další tabule budou i na Rubínu

Výstavu pořádá občanské sdružení Společenstvo pro památky Podbořanska. To kromě zájmu a péče o památky se stará také například o kopec Rubín se sochami a dřevěnou rozhlednou nebo i o zříceninu hradu Křečov u Podbořanského Rohozce. Rada města v červnu rozhodla, že Společenstvo dostane příspěvek od města 15 tisíc korun na své aktivity pro veřejnost, mezi nimiž je například zmiňovaná připravovaná výstava a dále dokončení informačních tabulí na kopci Rubínu nebo také vysazování stromů a obnova alejí a starých polních cest v krajině.

ČTĚTE TAKÉ: Statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

ČTĚTE TAKÉ: Neobvyklá výstava na náměstí v Podbořanech: houby tam visí na šňůře, jsou připevněné kolíčky na prádlo

ČTĚTE TAKÉ: Nádherná lípa u Nepomyšle: stala se hvězdou reklamy na minerálku a českou přírodu

(na snímcích: první z turistických tabulí je v parčíku na náměstí před obchodem Rubín od prosince 2019. Na druhém obrázku je socha bojovníka Sáma a rozhledna na kopci Rubín. Foto KČT Podbořany a Libor Želinský)