Koupaliště v Podbořanech už také přivítalo první návštěvníky. Kromě bazénů nabízí i večerní promítání a možnost ubytování v kempu

Podbořany – Po Lounech a Žatci už je otevřené také městské koupaliště v Podbořanech. Návštěvníci se do jeho bazénů mohli poprvé letos přijít osvěžit v neděli 20. června.

A hned první den se vydařil. Slunce pálilo, do ČR už před víkendem přišla první vlna tropických veder, odpočinek na koupališti v nedělním volnu přilákal několik stovek lidí.

Otevřeno je od 10 do 20 hodin

Koupaliště v Podbořanech teď bude otevřené celé prázdniny vždy od 10 do 20 hodin, zavřené by zůstalo jen v případných chladných a deštivých dnech. Návštěvníkům nabízí plavání a osvěžení ve dvou bazénech – jeden je pro dospělé a druhý pro děti. Děti mají k dispozici i hřiště „na souši“, dospělí si zase mohou zahrát plážový volejbal. Pro všechny je otevřený kiosek s občerstvením.

V červenci startuje oblíbené „letní kino“

Zajímavou a originální podbořanskou tradicí, která na jiných koupalištích není obvyklá, je každoroční promítání filmů pod širým nebem ve formě zmenšeného „letního kina“. Ve vybraných dnech během prázdnin areál koupaliště ožívá i po setmění, lidé z města a okolí se tam při dobrém počasí mohou přijít podívat na film. Tradice bude pokračovat i letos, pořadatelé už i zveřejnili filmy a termíny promítání na červenec. Během prvního prázdninového měsíce tak lidé budou moci vidět filmy Štěstí je krásná věc (13.7.), Casting na lásku (20.7.), Havel (23.7.) a Krajina ve stínu (27.7.). Filmy na srpen budou upřesněny později. Červencové promítání začíná vždy ve 21.30 hodin.

Návštěvníci na cestách se mohou i ubytovat v kempu

Další novinkou je možnost ubytování v kempu v těsném sousedství koupaliště. Tu ocení především turisté, cestovatelé a výletníci z jiných měst či zemí. V kempu je k dispozici síť Wi-Fi a všichni hosté, kteří se v zařízení ubytují, mají v ceně za ubytování automaticky zahrnutý volný vstup do areálu koupaliště.

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Žatci jako první oznámilo termín otevření: milovníci léta mohou přijít už v pátek

ČTĚTE TAKÉ: Plavecká hala obnovila provoz. Za prvních šest dní přišlo více než 600 návštěvníků. Otevřené už je i letní koupaliště

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se staví třetí supermarket. Prodávat začne ke konci letošního roku

(na snímcích: koupaliště v Podbořanech v minulých letech, úplně dole jsou i návštěvníci při jednom z večerních promítání. Foto: Městské koupaliště Podbořany)