Židle, stoleček, květiny. Posezení jako doma v kuchyňce. Děti vyzdobily autobusovou zastávku

Ročov, Úlovice – Kuchyňské lavice s koženkovým potahem, stoleček, ubrus, květiny ve váze i na stěně kolem okna. Obraz s turistickou mapou regionu má krásný „zlatý rám“. Kdo čeká na autobus na zastávce v Úlovicích, v přístřešku na něj dýchne docela příjemná domácí atmosféra. Útulné prostředí zastávky pomohly během srpna vytvořit děti z této vesničky, které tak využily část svých prázdnin k neobvyklé a zajímavé činnosti.

Šest dětí zdobilo čekárnu dva dny

„První práce v čekárně zastávky začaly pro nás už minulý rok. To jsme jenom vymalovaly zdi s několika děvčaty. Letos jsem děti oslovila znovu, přidaly se i další. Čekárnu jsme takto všichni vybavili nábytkem, děti pak i nakreslily zajímavé obrázky po zdech. Každé dítě tam má svůj obrázek, autorské dílo, třeba květiny, motýly, ptáky a podobně,“ popsala s úsměvem Milena Liptáková, obyvatelka Úlovic, která je i členkou zastupitelstva v Ročově a v Úlovicích se stará o různé veřejně prospěšné projekty. Zastávku nyní v srpnu zdobilo šest dětí, práce jim trvala přibližně dva dny.

Lidé čekají na autobus nebo na pojízdnou prodejnu

Zastávka slouží lidem, kteří se chystají cestovat autobusem, další obyvatelé v ní také občas čekají na ohlášený příjezd pojízdné prodejny. Příjemné prostředí k posezení se bude hodit všem. Barvy, které děti použily na zkrášlení zastávky, uhradí obec – městys Ročov. „Jsem rád, že děti se starají o pěkné prostředí ve své vesnici. Velký dík patří i paní Liptákové, která je dobře vede k prospěšným aktivitám a sama dlouhodobě pečuje o čistotu, pořádek a zvelebování obce,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour. Děti dostanou od obce jako poděkování za svou příkladnou práci i dárkové balíčky.

Zastávka je důležité místo, autobus jezdí skoro každou hodinu

Úlovice jsou sice malá vesnička, ale autobusová zastávka je její důležitou součástí a je hodně využívaná. „Autobus k nám přes týden zajíždí přibližně každou hodinu, dá se odtud jet do Loun nebo směrem do Třeboce a dál na Rakovnicko. O víkendu je spojů trochu méně, ale i tak to stačí,“ upřesnila pro naši redakci Milena Liptáková.

ČTĚTE TAKÉ: Vedra jsou tady, budeme se koupat! Dobrovolníci se pustili do čištění požární nádrže

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově po delší pauze přivítali nové občánky: dva kluky a tři holčičky

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

(na snímcích: nově vyzdobená čekárna autobusové zastávky v Úlovicích. Foto Milena Liptáková)