V Lounech obnoví činnost očkovací místo se stálejším provozem. Pracovat začne kolem 10. prosince

Louny – V Lounech se chystá obnovení činnosti očkovacího místa s průběžným stálejším provozem, podobně jako to udělali nedávno v Podbořanech. Město tím reaguje na stále se zhoršující situaci kolem nové vlny epidemie Covid-19 a související rostoucí zájem lidí o očkování. Očkovací centrum v Lounech by mělo obnovit provoz v době kolem 9. prosince.

9. prosince bude v Lounech mobilní očkovací tým, a pak už by mohl provoz pokračovat

Na dotaz naší redakce to uvedl místostarosta Loun Milan Rychtařík, který je i zastupitel Ústeckého kraje a člen krajského výboru pro zdravotnictví. „Jsme domluveni s ředitelkou nemocnice Agel v Lounech. Očkovací místo bude působit v jejím areálu, stejně jako to bylo letos na jaře. Město zajistí personál pro administrativní úkony i potřebnou techniku, například počítače a tiskárny. Přesný termín ještě není v tuto chvíli úplně jasný, ale osobně si myslím, že na kontinuální provoz najede nové místo 9. prosince. Na ten den je v Lounech domluvená návštěva krajského mobilního očkovacího týmu, rovněž v prostorách centra, a hned po něm by se mohl rozjet běžný stálejší provoz v centru,“ sdělil v sobotu (27.11.) na dotaz naší redakce Milan Rychtařík.

Na možnost obnovení centra se ptali i obyvatelé města

Blížící se znovuotevření centra, které bylo letos v provozu od března do července, ale pak přerušilo činnost kvůli tehdejšímu poklesu zájmu lidí o očkování, naznačil také starosta Loun Pavel Janda, který v listopadu rovněž jednal s představiteli kraje i nemocnice Agel. „Je to na dobré cestě. V pondělí město oznámí více podrobností,“ uvedl na dotaz naší redakce. O možnost obnovení provozu očkovacího centra se zajímali i někteří obyvatelé Loun. „Vzhledem ke zrychlení očkování třetí dávkou bude nějak řešeno očkovací centrum v Lounech, nebo budeme muset cestovat po republice?“ poslal dotaz představitelům města pomocí webu radnice například Jan Korec. „Město Louny v současné době jedná s Nemocnicí Agel. Věříme, že dojde k dohodě a očkovací centrum bude alespoň v několika dnech každého týdne otevřeno,“ odpověděl mu Michal Ovšonka, člen krizového štábu Městského úřadu Louny.

V říjnu a listopadu stáli lidé v Lounech v dlouhých frontách

Zájemci o očkování v Lounech mají zatím nejbližší jistý termín ve čtvrtek 9. prosince od 14 do 17 hodin, kdy má ve městě pracovat krajský mobilní očkovací tým. Jeho členové očkovali veřejnost v Lounech v poslední době už třikrát během října a listopadu. Lidé, kteří chtěli dostat vakcínu, stáli tehdy v dlouhých frontách, často i více než hodinu.

V současnosti se očkuje v Podbořanech a v Žatci

Očkovací centrum v Lounech bylo v provozu od března do července, nyní se chystá znovuobnovení jeho činnosti. Podobné je to v Podbořanech, kde očkovací místo nabízelo služby lidem od dubna do září, potom přerušilo činnost kvůli tehdy nižšímu zájmu, ale nyní ji znovu obnovilo od 18. listopadu. Podbořanské centrum je v provozu dva dny v týdnu, otevřeno má být minimálně do konce roku. Další budoucnost pak určí hlavně to, jak se bude vyvíjet situace kolem epidemie. Hlavní očkovací místo na území okresu Louny je na poliklinice v Žatci. V provozu je od února a aktuálně je otevřené pro veřejnost čtyři dny v týdnu.

(snímek nahoře: směrovka u očkovacího místa v Lounech letos na jaře, foto archiv redakce)

ČTĚTE TAKÉ: Epidemie sílí a s tím stoupá i zájem lidí o očkování. V Lounech stáli frontu přes půl náměstí

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech po dvou měsících znovu obnoví činnost – od 18. listopadu

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci zůstalo už jediné na území okresu Louny. Teď se přestěhovalo do budovy polikliniky