Sportovní hala, kuželna a nově i ubytovna. Městské služby Podbořany pečují už o tři objekty

Podbořany – Už tři objekty ve městě – sportovní halu, kuželnu a nyní nově také ubytovnu – provozuje nedávno vzniklá společnost Městské služby Podbořany. Založena byla v létě 2021 s cílem zajišťovat provoz městských sportovních zařízení. Ubytovna ve Švermově ulici v tomto směru není výjimkou, protože její provoz bude hodně souviset s činností blízké sportovní haly.

Ubytovna bude sloužit hlavně sportovcům při soustředění

„Ubytovna je naše zatím nejnovější zařízení, které jsme nyní na začátku roku převzali do péče. Probíhá její rekonstrukce, první část už je hotova. Aktuálně má zatím kapacitu 30 lůžek, ale ta se postupně zvýší až zhruba na 90-100 lůžek. Chceme mít vyšší kapacitu už letos v létě, protože v srpnu tu máme ohlášené velké sportovní soustředění s větším počtem účastníků na celý měsíc a ti budou přespávat právě v ubytovně,“ vysvětlila pro naši redakci Andrea Kuďousková, jednatelka společnosti Městské služby Podbořany. Ubytovna bude prioritně sloužit zejména pro členy sportovních týmů, kteří mají aktivity v nedaleké hale nebo také v areálu Tatranu, ale když bude zrovna volno v nějakém „mimosportovním“ termínu, využít ji mohou i další zájemci, například firmy, jejichž pracovníci přijedou do Podbořan na pár dní kvůli nějaké zakázce, účastníci seminářů či konferencí a podobně.

Nová hala je v provozu asi rok a půl, město za stavbu zaplatilo 50 milionů

Nová sportovní hala v Podbořanech se stavěla od roku 2019, hotová byla v prosinci 2020. Jenže pak musela skoro rok zůstat zavřená kvůli tehdejší epidemii Covid-19, kdy platil zákaz všech kulturních i sportovních aktivit spojených se shromažďováním lidí. Na plný provoz hala „najela“ v září 2021. „Rozjela se dobře, teď už je hodně využívaná, lidé o ni mají zájem. Využívají ji florbalisté, tenisté, volejbalisté, několik škol sem dochází pravidelně sportovat, chystá se tu také založení atletické skupiny, která by se podle mých informací měla rozjet během letošního roku,“ zmínila několik zajímavostí Andrea Kuďousková. Za stavbu sportovní haly město Podbořany zaplatilo kolem 50 milionů korun. Hala je kdykoli k dispozici pro veřejnost, například třeba i pro party amatérských sportovců, kteří si chtějí zahrát nějakou míčovou hru. „Jen je dobré si třeba den dva předem domluvit termín, hlavně ověřit, jestli je hrací plocha zrovna v danou dobu volná,“ upřesnila jednatelka. Na internetu se dá dohledat i kalendář, ukazující obsazenost haly v konkrétních dnech a hodinách.

Oblíbená kuželna s restaurací je už také vytížená

Od loňského podzimu se „po covidu“ znovu rozjela také kuželna, v níž se scházejí jak kuželkáři, tak i například šipkaři. U sportovního sálu je i restaurace s občerstvením a i tu lidé hojně využívají. Proběhlo v ní například několik firemních vánočních večírků (i včetně zahrání kuželek), jedna z firem měla v prostorách také školení pro své pracovníky.

(na snímku nahoře: nová sportovní hala v Podbořanech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Přijďte si zahrát! Kuželna v Podbořanech po řadě měsíců obnoví nabídku využití pro veřejnost

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se vytváří nová ulice. Jak se bude jmenovat? Svůj nápad může přinést nebo poslat každý z obyvatel