Další zajímavá výstava fotek na náměstí: na podzim to byly houby, teď se na provázku třepetají sněhové vločky

Podbořany – V Podbořanech na náměstí začala o víkendu další ze zajímavých „výstav na provázku“. Otvírací doba je nepřetržitá, vstupné se neplatí, návštěvníky nikdo nepočítá ani jim nic nepřikazuje, zájemci musí být určitě spokojeni. Po podzimní výstavě snímků hub, které se lidem líbily, nyní na náměstí visí na provázcích umělecké fotografie sněhových vloček.

„Výstava potrvá do konce února. Bude to takové symbolické rozloučení se zimou. Děkuji autorovi snímků Jaroslavu Fousovi, který pro výstavu opět zapůjčil své pěkné fotky a skvěle spolupracuje s naším infocentrem,“ uvedla Hana Oktábcová, vedoucí městského a turistického informačního centra v Podbořanech.

Na náměstí je k vidění přibližně dvacet fotek se zvětšeninami sněhových vloček. Autorem je Jaroslav Fous z Podbořan, který má rád přírodu, fotografování i třeba meteorologii – jeho příspěvky se občas objevují i v televizních pořadech s předpověďmi počasí. V zimě rád fotí právě sněhové vločky, v létě zase například blesky při bouřkách. Přírodu, krajinu a meteorologické jevy zaznamenává svým Nikonem různě ve volném čase průběžně po celý rok. Jinak pracuje u firmy Lasselsberger v Podbořanech, kde se vyrábějí keramické obklady a dlažba.

ČTĚTE TAKÉ: Neobvyklá výstava na náměstí v Podbořanech: houby tam visí na šňůře, jsou připevněné kolíčky na prádlo

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech mají nový a zajímavý kalendář. Po první várce se hned zaprášilo

ČTĚTE TAKÉ: Posezení, odpočinek, svačina i přespání. U hradu Křečova přibyly na konci zimy dva nové přístřešky pro výletníky

(na snímcích: výstava vloček, která začala o víkendu na podbořanském náměstí, a dole některé z autorových snímků. Foto Hana Oktábcová a Jaroslav Fous)