Ostrá zatáčka u Želkovic dostane nové značení. Mělo by zvýšit bezpečnost

Lounsko – V ostré zatáčce mezi kopci Středohoří v úseku mezi Libčevsí a Želkovicemi na Lounsku chystají silničáři v příštích týdnech udělat nové dopravní značení, které by mělo zvýšit bezpečnost místa, kde často vznikají kolize. V úseku u zatáčky přibudou vodorovné i svislé dopravní značky a maximální rychlost tam bude omezena na 50 km/h.

Změny schválil krajský úřad

Všechny potřebné změny v úpravě provozu schválil tento týden Krajský úřad Ústeckého kraje. Cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu v uvedeném místě. Zatáčka u Želkovic leží na hlavním silničním tahu Most – Lovosice – Litoměřice. Každý den jím projedou tisíce aut. V ostré zákrutě mívají problémy hlavně kamiony, v minulých letech se jich tam už několik převrátilo a nehody měly někdy i tragické následky.

Psychologická brzda

Před zatáčkou silničáři na vozovku namalují varovné bílé pruhy, mezi nimiž se postupně zkracuje rozestup a řidiče to podvědomě vede k ubrání rychlosti; tomuto značení dopravní experti říkají „optická psychologická brzda“. Nově budou k silnici umístěny i svislé značky upozorňující na maximální rychlost „padesátku“ v zatáčce a tyto značky budou mít reflexní podklad.

Silničáři nové značení udělají v příštích dnech

Nové značení zajistí Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je správcem uvedené silnice.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Za pár měsíců začne stavba obchvatu a mostu přes údolí Žiželic. O zakázku se hlásí sedm firem

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína

ČTĚTE TAKÉ: Bouračka s policistou při otáčení auta v koloně. Teď už je problémový most na cestě Louny – Praha volně průjezdný