Město připravuje opravu lávky přes obchvat u vodárenské věže

Louny – V Lounech se připravuje oprava známé lávky pro pěší, cyklisty a obecně lidi na procházkách, která překlenuje silniční obchvat města (D7) v místech u vodárenské věže. Vede přes ni i značená turistická cesta a dá se dojít například do Zeměch.

Lávka i obchvat jsou v provozu již 25 let

Oprava lávky, která je v provozu stejně jako tato část obchvatu od roku 1999, by podle představ lounské radnice měla začít co nejdříve a skončit přibližně do listopadu letošního roku. „Součástí bude nový nátěr horní betonové konstrukce, oprava a výměna propadlé přechodové desky, její nové vybetonování a další činnosti. Na přilehlé chodníky bude navazovat nová asfaltová vrstva, opraví se také některé prvky na zábradlí,“ popsala Kateřina Jirotková z odboru správy majetku Městského úřadu Louny. Radnice teď bude hledat dodavatele pro opravu lávky, veřejnou zakázku se chystá vyhlásit nyní v nejbližších dnech, ještě v průběhu ledna.

Uvažuje se o možné stavbě ještě jedné lávky ve směru na Cítoliby

Nedaleko od tohoto místa by mohla vzniknout ještě jedna úplně nová lávka, o níž se uvažuje zhruba od roku 2018. Investorem by v tomto případě byl městys Cítoliby a lávka přes D7 by potom vytvořila cestu pro pěší mezi Louny a Cítoliby. Městys ovšem ještě celý záměr zvažuje. Ve věci proběhlo už i výběrové řízení, ale projekt byl pak odložen, zastupitelstvo ho ještě zvažuje, a to hlavně kvůli vyšším nákladům.

(na snímku nahoře: lávka přes hlavní silniční tah R7 – D7 na okraji Loun. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Pod vodárenskou věží v Lounech povede nový chodník a cyklostezka. Záměr schválilo zastupitelstvo města

ČTĚTE TAKÉ: Lávka přes Ohři v parku u výstaviště se opravovala před devíti lety. A už je znovu ve zhoršeném stavu

ČTĚTE TAKÉ: Město zveřejnilo podmínky pro nového nájemce výstaviště. Roční nájemné má dvě varianty: buď 400 tisíc, anebo 1,2 milionu korun