Kácení, výsadba, zrušení staré vodní nádrže. Město se pustí do obnovy dalšího parku – U Trati

Louny – Osmnáct starých stromů půjde pryč, místo nich přibude čtrnáct nových, spolu s nimi také desítky keřů. Vysazen bude nový trávník, vzniknou nové záhony. Z lokality naopak zmizí betonové zbytky rozpadlé a dávno už nefunkční bývalé vodní nádrže a dětského brouzdaliště. To jsou nejmarkantnější změny, které lounská radnice plánuje provést v městském parku U Trati. Práce začnou už za dva měsíce.

První etapa začne v srpnu

V současnosti město hledá firmu, která by úpravy v parku zajistila. Práce podle představ radnice mají začít letos v srpnu a první etapa skončí v závěru listopadu. Následovat pak bude ještě druhá etapa, spojená s následnou péčí o park, zejména o nově zřízené záhony, louky a vysazenou zeleň. Tato péče by měla trvat další tři roky.

Kácení i odborné ošetření

„Odstraněno bude osmnáct stromů, odborná firma odfrézuje i jejich pařezy. Jsou to přestárlé dřeviny ve špatném zdravotním stavu. Další stromy chceme nechat odborně ošetřit – experti provedou zdravotní a bezpečnostní řez na třiceti stromech a zmlazovací řez na pětadvaceti keřích,“ popsala v dokumentaci některé z chystaných změn Petra Kotková, vedoucí správy majetku Městského úřadu Louny. Kromě stromů budou vykáceny i některé skupiny keřů. Za vykácené dřeviny plánuje město náhradní výsadbu – čtrnáct stromů a sedmdesát keřů.

Nové louky i květinové záhony

V parku vzniknou nové květinové záhony i trávníky a louky s tzv. luční směsí kvetoucích rostlin. O květiny, stromy i další nové porosty pak bude odborná firma ještě tři roky pečovat, aby se vše dobře „ujalo“ z hlediska botaniky. Město Louny v posledních letech postupně obnovuje řadu svých parků, mezi nimi například i nejznámější Masarykovy sady u řeky Ohře. Práce letos začaly také v Holárkových sadech.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: V Holárkových sadech nechá lounská radnice pokácet 170 stromů

ČTĚTE TAKÉ: Kácení jasanů vzbudilo kritiku. Ptákům budou stromy chybět a budou ničit domy, uvádí jedna z obyvatelek

ČTĚTE TAKÉ: Vysoké topoly i obrovské pařezy už jsou pryč. Teď u Ohře v Žatci porostou nové menší stromky