I když léto vrcholí, v Lounech se už znovu bruslí. Hokejisté vyzkoušeli led v pondělí, bruslení pro veřejnost bude v sobotu

Louny – Bruslařská a hokejová sezona stejně jako loni začíná na zimním stadionu v Lounech i letos už v průběhu letních prázdnin, při výrobě ledu dokonce ani nevadí venkovní tropické teploty. Led se vyrábí už od minulého týdne, dnes, v pondělí 15. srpna, by měli na plochu poprvé v nové sezoně vyjet hokejisté k tréninku. Dočkají se také zájemci o bruslení pro veřejnost, a to už tuto sobotu.

V srpnu jsou dvě bruslení pro veřejnost – vždy v sobotu

Informoval o tom Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů. „Led je hotový, v pondělí na něj poprvé pustíme hokejisty. V srpnu také proběhnou dvě bruslení pro veřejnost,“ potvrdil Radek Příhoda. Trochu neobvyklý zážitek – bruslení na ledě ve vrcholícím létě – si zájemci na stadionu v Lounech budou moci dopřát v sobotu 20. srpna v čase 14-15.30 hodin a potom ještě jednou v sobotu 27. srpna od 16 do 17.30 hodin. Kdo nemá vlastní brusle a chtěl by si přesto zajezdit, pro toho existuje možnost si přímo na stadionu při veřejném bruslení si tuto nejdůležitější pomůcku i vypůjčit. K dispozici jsou všechny typy bruslí – pro muže, ženy i děti.

Během letní přestávky dostal zimní stadion nové vnitřní vybavení

Městský zimní stadion v Lounech během uplynulé letní přestávky dostal vylepšení a nové vybavení zhruba za dva miliony korun. Lidé z odborné firmy v něm pracovali od května do července. Na stadionu jsou nové mantinely, střídačky pro hokejisty, ochranné sítě i plexisklo, elektronická časomíra a další prvky. Vylepšený je také prostor u stánku s občerstvením.  Zimní stadion v Lounech slouží malým i velkým hokejistům, krasobruslařkám i veřejnosti. Nová sportovní sezona teď potrvá až do dubna příštího roku.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Letní modernizace zimního stadionu pomalu končí, na ploše už jsou vidět zbrusu nové mantinely

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Lounech: stavět se bude u 3. ZŠ a takto by měla vypadat