Zahradník, průvodce i milovník koček: Jaroslav Plesl natáčel ve Stekníku Skryté skvosty

Stekník – Zahradník ve slaměném klobouku mezi růžemi, fundovaný průvodce v košili kráčející po schodištích zámku i mezi chmelnicemi v okolí, ale i milovník zvířat, ve volné chvilce hladící kočku – ve všechny tyto postavy se proměnil populární herec Jaroslav Plesl (48) při natáčení na zámku Stekník u Žatce. Tvůrci oblíbeného dokumentárního seriálu Skryté skvosty tam na konci července natáčeli nový díl pro druhou řadu populárního pořadu o méně známých českých a moravských památkách, který si diváci České televize velmi oblíbili.

Mezi návštěvníky se náhle objevil i další herec – Martin Myšička

„Natáčení mělo původně trvat dva dny, ale nakonec se protáhlo ještě o jeden den. Lidé ze štábu i Jaroslav Plesl jako hlavní tvář pořadu byli úplně skvělí, moc hezky se nám s nimi pracovalo i natáčelo,“ uvedla na dotaz naší redakce Jana Zajíčková, kastelánka Státního zámku Stekník, která bude v natočeném dílu rovněž vystupovat. A prozradila i jednu „perličku“, zajímavou náhodu. „Hned první den natáčení se na zámku jen v roli návštěvníka objevil také další známý herec – Martin Myšička. S Jaroslavem Pleslem se samozřejmě znají, a když zjistil, že se na zámku natáčejí Skryté skvosty, z legrace také se štábem na místě pořídil několik záběrů, kde s humorem předváděl roli průvodce podle svého pojetí. Když to pak Jaroslav viděl, vzkázal také s humorem něco ve smyslu, že už snad nebude v pořadu ani pokračovat, protože mu prostě nemůže konkurovat,“ vzpomínala na veselou atmosféru Jana Zajíčková.

Pořad o zámcích, to byla pro mě práce snů, říká Jaroslav Plesl

Sám průvodce pořadu Skryté skvosty, oblíbený herec Jaroslav Plesl, je kromě divadelní, filmové a televizní práce v soukromí velkým fanouškem historie a památek, takže tento seriál je pro něj „jako dělaný“. „Historie hradů a zámků je mojí velkou vášní, takže nabídka pro tento pořad pro mě byla doslova práce snů. Rád jsem ji přijal, vůbec jsem se nemusel rozmýšlet,“ uvedl herec již loni v březnu v rozhovoru pro web aplausin.cz. Jaroslav Plesl ve volném čase občas i pracuje jako průvodce turistů na některých zámcích ve východních Čechách, odkud pochází.  „Je to srdcař do památek, mezi kastelány má hodně přátel, i náš zámek navštívil v minulosti už několikrát,“ popsala také Jana Zajíčková.

Natočený díl diváci uvidí zřejmě příští rok

Skryté skvosty je společný pořad České televize, Národního památkového ústavu a agentury CzechTourism. Cyklus vypráví o méně známých českých a moravských památkách. Vysílá se od března 2022. První řada měla deset dílů a u diváků měla velký úspěch, proto tvůrci rozhodli pokračovat v představování dalších památek a pustit se do druhé řady. „Jsme rádi, že lidé mají zájem o památky a že se seriál lidem líbí. Natáčení ve Stekníku probíhalo v příjemné atmosféře, je to moc pěkný zámek,“ dodala Ivana Mrázková z odboru komunikace a prezentace Národního památkového ústavu. Na obrazovky se druhá řada pořadu včetně dílu o Stekníku dostane pravděpodobně na jaře 2024.

ČTĚTE TAKÉ: Stekník se dostane mezi Skryté skvosty. Česká televize v něm bude točit na konci července

ČTĚTE TAKÉ: Pět hodin na cestě, reportáže ze tří zámků hotovy. Všichni byli na mě moc milí, říká Josef z Rádia Blaník

ČTĚTE TAKÉ: Sympaťák Stanislav Majer: narodil se v Lounech, bydlel v Hříškově, pracoval jako truhlář a číšník. Teď je z něj skvělý herec

(na snímcích: Jaroslav Plesl při natáčení Skrytých skvostů na zámku Stekník. Úplně dole je s kastelánkou zámku Janou Zajíčkovou. Foto NPÚ – Romana Indrová Semelková /4/ a archiv Jany Zajíčkové /1/. )