U zahrádek na Libočanské cestě teď nebude možné dva měsíce parkovat. Začínají práce na vybudování veřejného osvětlení

Žatec – V Žatci začnou v nejbližších dnech práce směřující k vybudování veřejného osvětlení na betonové a asfaltové ulici vedoucí převážně mezi zahrádkami, která má název Libočanská cesta. Pro lidi, kteří jezdí do lokality s několika velkými zahrádkářskými koloniemi v autech, to bude znamenat dopravní omezení, ulice totiž bude kvůli zemním pracím zúžená a na většině míst, kde byli zahrádkáři zvyklí, teď nebude možné parkovat. Město a stavební firma se ale snažily zásah nasměrovat na dobu, až na zahrádkách s létem skončí hlavní „pobytová“ sezona, aby tamní lidé měli pokud možno komplikace co nejmenší.

Práce a omezení potrvají do konce listopadu

Dopravní omezení na Libočanské cestě začnou už tento týden, v pátek 23. září. Pak potrvají až do 30. listopadu, vyplývá z vyhlášky, kterou nyní v září vydal odbor dopravně správních agend žatecké radnice. V místě bude probíhat pokládka zemního kabelového vedení pro budoucí sloupy s veřejným osvětlením. Parkovat nebude možné ani po stranách Libočanské cesty, ani například v rozšířeném trojúhelníkovém místě před hlavním vstupem do zahradní kolonie U Jezu, kde řada zahrádkářů je zvyklá nechávat auta.

Devatenáct lamp by mělo zvýšit pocit bezpečí v lokalitě

Libočanská cesta navazuje na Libočanskou ulici, která začíná pod Kauflandem a vede kolem koupaliště směrem k řece a rybářskému domovu. V místech u rybářského domova končí současné osvětlení. Komunikace dál pokračuje mezi zahrádkami s názvem Libočanská cesta. Právě tato část má být osvětlena, zejména kvůli zlepšení bezpečnosti hlavně na podzim a v zimě, kdy je brzy tma. Záměr schválilo město už na začátku roku 2021. V lokalitě má být umístěno 19 svítidel, sloupy budou vysoké pět metrů. Osvětlení vybuduje firma Hanzl Elektromontáže. Po Libočanské cestě se dá dojít pěšky „zkratkou“ ze Žatce až do Libočan, mnozí lidé tuto cestu také i často využívají.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Cesta mezi zahrádkami v Žatci bude bezpečnější. Město zřídí veřejné osvětlení

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: na jaře začnou práce pro lepší bezpečnost křižovatky u Tesca v Žatci. Osvětlení zajistí šest nových stožárů

ČTĚTE TAKÉ: Vyvrácená značka, přeříznutý kabel pro světla, kohout s vodou puštěný na noc. Vandalové dělají škody u řeky a také na hřbitově