Oprava ulice u pošty v Žatci má začít ještě do konce září. Přinese uzavírky a objížďky, práce potrvají půl roku

Žatec – Ještě do konce září by měla začít očekávaná oprava ulice Volyňských Čechů v Žatci ve velmi vytíženém úseku s hustou dopravou v oblasti u pošty. Ta byla donedávna označována jako hlavní, teď už ale po letních změnách ve struktuře České pošty a zrušení stovek poboček zbyla ve městě jen jako jediná. Ulice je roky rozbitá, nerovná, „vyboulená“, na jiných místech jsou v dlažbě menší díry, auta po ní při jízdě „poskakují“. Nyní dojde konečně k opravě, o níž se hovoří již řadu let, avšak na nějakou dobu to zase přinese dopravní komplikace. Počítá se i s úplnou uzavírkou ulice, její termín bude ještě upřesněn.

Město zaplatí kolem 16 milionů korun

„Práce potrvají zhruba šest měsíců, začít by měly ke konci září,“ informoval Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce. Zhotovitelem bude firma ERKA Žatec, které město svěřilo veřejnou zakázku, za niž podle nejnovějších informací radnice zaplatí přibližně 16 milionů korun. Úplná uzavírka ulice v obou směrech nebude trvat celých šest měsíců, ale firma ve spolupráci s městem ji vyhlásí jenom na určitou kratší část této doby podle potřeb stavby a aktuálního postupu prací. V jiných obdobích bude ulice uzavřena jen v jedné části a s určitými omezeními by po ní mělo jít projet či projít.

Opraví se úsek dvou ulic o délce asi 400 metrů

Ulice Volyňských Čechů se bude opravovat v úseku od „horního“ kruhového objezdu u Lidlu až k napojení s ulicí Karla IV. asi sto metrů pod poštou. Krátká ulička Karla IV. se bude v rámci této investiční akce rovněž opravovat, a to až ke křižovatce s Nákladní ulicí. Náklady se původně odhadovaly kolem 14 milionů korun, nyní se cena o něco zvýšila.  

Šikmé parkování se změní na podélné, vozovka u pošty bude trochu širší

Kromě srovnání a zpevnění povrchu vozovky se hlavní změny dopravního provozu po rekonstrukci odehrají hlavně v prostoru před poštou a týkat se budou především způsobu parkování. Současné šikmé stání se po přestavbě a změně dopravního značení změní na podélné. Aktivní průjezdná část vozovky bude díky tomu o něco širší a tím pádem i bezpečnější, umožní „plynulejší“ průjezd. Auta i autobusy už se nebudou muset v úzkých místech a kvůli hrbolům tolik vzájemně vyhýbat, zastavovat a „kličkovat“, jak to tam bývá dosud.

Nově bude mít průjezdná vozovka šířku šest metrů

Aktivní vozovka bude mít nově předepsanou šířku šest metrů, dosud byla užší a průjezd byl při hustší dopravě složitý. „Na problémy s vozovkou, která neodpovídá normám, v minulosti několikrát upozorňovala i Policie ČR. Teď se do příštího jara ulice napraví a stabilizuje,“ dodal Radim Laibl, starosta Žatce.

ČTĚTE TAKÉ: Oprava ulice s dírami před hlavní poštou v Žatci: začátek se znovu odkládá, město obtížně hledá firmu

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Voda v kašně na opraveném náměstí už stříká. Čekalo se na ni dva roky

(na snímcích: ulice Volyňských Čechů v prostoru u hlavní pošty v Žatci při pohledu „zdola“ a „shora“. Foto Město Žatec a Mapy.cz)