Po neděli začne oprava přejezdu v Březně u Postoloprt. Část silnice bude zavřená, autobusy změní trasy a zastávky

Postoloprty – Železniční přejezd na trati Postoloprty – Louny v oblasti Března u Postoloprt v blízkosti čerpací stanice ONO (ta je z minulosti známější pod názvem „Macháč“, pozn. red.) bude od pondělí (18. 9.) uzavřen, chystá se jeho oprava. Oprava potrvá dva dny a neprůjezdný bude celý úsek silnice z Března u Postoloprt až na křižovatku k uvedené čerpací stanici s odbočkou na Jimlín.

Autobusy v Březně stavět nebudou, trasa povede jinudy

Kvůli opravě přejezdu změní své trasy i některé pravidelné autobusové linky, stejně tak budou dočasně „zrušeny“ i některé zastávky. Například autobusy na linkách Třebívlice-Louny-Bítozeves-Triangle nebo také Žerotín-Louny-Chomutov, anebo i Postoloprty-Malnice-Skupice-Lišany, nebudou vůbec stavět ve Březně ani v Postoloprtech „u zámku“, ale jejich objízdná trasa povede po hlavním tahu R7 a náhradní zastávka bude v Postoloprtech na Mírovém náměstí. Linka Žatec-Staňkovice-Postoloprty-Louny bude mít objížďku přes Malnice a Skupice a zastávka v Březně bude dočasně posunuta před bývalý cukrovar.

Oprava potrvá dva dny

Všechny změny začnou platit v pondělí kolem 7. hodiny ráno a skončí v úterý v 16 hodin, informovala postoloprtská radnice i společnost Doprava Ústeckého kraje. Pak už bude přejezd opravený a silnice znovu otevřená. Doprava se pak vrátí do zaběhnutého systému.

(na snímku nahoře: přejezd v Březně ve směru „od Macháče“, v pozadí jsou vidět první domky Března. Foto Mapy.cz)