Na břehu Ohře přibylo čtyřicet nových stromků. Dalších šedesát zase vytváří alej u silnice

Žatecko – Čtyřicet nových stromků, až se rozrostou, postupně zkrášlí břeh Ohře v oblasti Stroupče a Přívlak na Žatecku. Vysadili je tam pracovníci Povodí Ohře ve spolupráci s členy Okrašlovacího spolku Stroupeč. „Byla to taková milá mikulášská nadílka, protože stromy byly vysazeny o víkendu spojeném se svátkem svatého Mikuláše,“ uvedla Jaroslava Mangová, předsedkyně spolku.

Povodí Ohře a spolek předem společně vybraly vhodná místa

Odborníci vysázeli nové stromky na úseku o délce asi 500 metrů. „Spolupracovali jsme i se státním podnikem Povodí Ohře. Předtím jsme společně vytipovali vhodná místa, kde stromky vysadit,“ vysvětlila Jaroslava Mangová (na snímku dole je na jednom ze svých výletů do přírody, pozn. red).

Členové spolku obnovují i ovocnou alej u silnice

Nebyla to jediná výsadba v okolí, na které se spolek podílel. Od roku 2018 jeho členové postupně obnovují také alej u silnice ve Stroupči a v oblasti pískovny. V tomto případě jde o ovocné stromy. „Každý rok jsme vysadili dvacet stromů, celkem už jich je tedy šedesát. Jsou to hrušně, třešně a švestky,“ upřesnila Jaroslava Mangová.

Péče o přírodu, památky, akce pro děti…

Okrašlovací spolek vznikl právě v roce 2018. Je to neziskové sdružení občanů, které má za cíl zkrášlovat veřejný prostor ve Stroupči, Hořeticích, Žiželicích a Přívlakách. Kromě péče o zeleň a další přírodní prvky se stará i o památky v regionu, připravuje také různé aktivity pro děti, rodiny a všechny obyvatele uvedených vesnic na Žatecku.

(Snímky: Okrašlovací spolek Stroupeč a archiv Jaroslavy Mangové)

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Duby, javory, lípy. U řeky jsme pomáhali vysadit desítky stromů

ČTĚTE TAKÉ: Alej, louky, pás lesa. Opuštěná kaplička i nádraží dostanou společnost

ČTĚTE TAKÉ: Z vysokých topolů zbyly pahýly. Město zahájilo složité kácení u řeky nad jezem v Žatci