Město dostalo nabídku koupit kulturní dům Moskva. Cena je 13,5 milionu. Zastupitelé věc posoudí tento týden

Žatec – Kulturní dům Moskva v Žatci s tradiční restaurací, tanečním sálem i prostory na bowling je na prodej; majitelé ho nabídli ke koupi městu za částku přibližně 13,5 milionu korun. Rada města k této nabídce na své schůzi v listopadu nezaujala žádné konkrétní stanovisko – nepřiklonila se ani k doporučení, ani k odmítnutí. Radní se shodli jen na tom, že celou věc předají k projednání „do širšího pléna“ – tedy všem členům zastupitelstva. Zastupitelé se budou tématem zabývat tento týden.

Nabídka přišla už před dvěma roky

Majitelem kulturního domu je společnost Moskva, s. r. o. Nabídku poslala na žateckou radnici před dvěma roky, v listopadu 2019. Objekt nabízí prodat za cenu 13 milionů korun za nemovitost a 450 tisíc korun za vnitřní vybavení. Druhou variantou, kterou firma městu nabídla, je odkoupit celou společnost (se všemi součástmi a majetkem včetně uvedené nemovitosti). V tomto případě by byla cena o něco nižší – 12 milionů korun.

O možnosti koupit Moskvu jednali zastupitelé už také v roce 2013

O nabídce koupit Moskvu přitom zastupitelé v Žatci už jednou jednali, a to v roce 2013. Tehdy nabídnutá cena činila 22 miliony korun. Město nákup kulturního domu odmítlo.

Rada města se nepřiklonila k žádné z variant, posouzení nechá na zastupitelstvu

Rada města minulý týden měla posoudit, zda se přikloní k jedné z těchto variant: buď zastupitelstvu nedoporučí nákup kulturního domu, anebo uloží majetkovému odboru radnice dál jednat s majiteli nemovitosti o podmínkách možného obchodu. Radní ale nevybrali žádnou z těchto možností a rozhodli věc rovnou předat k projednání a posouzení celému zastupitelstvu. Zastupitelé budou o nabídce jednat tento čtvrtek – 25. listopadu.

Restaurace, plesy, dříve kino… Moskvu zná v Žatci asi každý

Kulturní dům Moskva byl vybudován v 60. letech 20. století v době, kdy se v Žatci v Podměstí bourala celá dřívější stará historická zástavba (například Okurkové náměstí) a na jejím místě vzniklo nové sídliště s bytovými domy, samoobsluhou, několika restauracemi a dalšími objekty tzv. občanské vybavenosti. Moskva se využívá i dnes jako oblíbená restaurace, je v ní také hlavní taneční sál pro pořádání plesů a jiných společenských událostí v Žatci. V 70. a 80. letech v ní bylo také v provozu kino, tehdy bylo nejnavštěvovanější ve městě. Později ovšem ukončilo činnost.

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se na zajímavé snímky. Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Nová neobvyklá ozdoba v Žatci: obří adventní věnec za 200 tisíc korun

ČTĚTE TAKÉ: Město se zajímá o opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Zvažuje i možnost objekt koupit

(na snímcích: kulturní dům Moskva v roce 2013. Foto Libor Želinský)