Město chce vylepšit sportovní areál u školy na Jihu. Přibudou nová hřiště i osvětlení

Žatec – Třicet až čtyřicet milionů korun má stát rekonstrukce rozlehlé sportovní plochy na sídlišti Jih v Žatci mezi paneláky a v těsném sousedství ZŠ Jižní. Město Žatec bude pro tento projekt usilovat o získání finanční dotace ze státních fondů. Ta může činit až 70 % celkových nákladů. Zastupitelstvo města schválilo tento postup v závěru října, sešlo se kvůli tomu na mimořádné schůzi.

Město bude žádat o dotaci u Národní sportovní agentury

Zastupitelé schválili, že město má podat žádost o dotaci do programu Národní sportovní agentury a že je připraveno uhradit zbytek potřebných nákladů i výdaje související s představební přípravou projektu. Na sportovní ploše na Jihu by mělo dojít k rekonstrukci atletického oválu i multifunkčního hřiště na fotbal a basket. „Nově přibude také sektor pro workout a parkour, opraví se i přístupová komunikace k bazénu a základní škole. Uvnitř oválu navíc ještě vznikne další úplně nové hřiště pro malý fotbal s umělým osvětlením,“ popsal Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce.

Hřiště bude k dispozici pro školu i pro veřejnost

Nový běžecký ovál pro atletiku bude mít umělý povrch a nahradí nynější dráhu se škvárou. Současná hřiště budou modernizována a některá další přibudou jako úplně nová. „Cílem je modernizace a možnost využívání prostoru jak pro školu, tak i pro širokou veřejnost. Součástí přeměny bude i osvětlení areálu, aby v něm lidé mohli sportovat déle do večera i ve dnech, kdy se stmívá dříve,“ vysvětlil Tomáš Kassal už v roce 2021, kdy se projekt na radnici začal připravovat.

Město chce pomoci k vylepšení sportoviště, říká starosta

Volná sportovní plocha mezi paneláky a školou vznikla už v 80. letech, je opotřebovaná a potřebuje modernizaci. Podle starosty Žatce Radima Laibla ji využívá už nyní řada sportovců a město jim chce areál i podmínky k trénování vylepšit. „Už nyní chodí do areálu pravidelně trénovat několik sportovních klubů. Jsme přesvědčeni, že modernizace sportovní plochy na Jihu je potřebná, město k ní chce pomoci,“ uvedl starosta Radim Laibl.

(na snímku nahoře: sportovní areál u školy na Jihu v Žatci. V pozadí je jeden z pavilonů školy a tělocvična, vpředu je zatáčka současné škvárové běžecké dráhy. Škvára z ní po modernizaci zmizí, přibude umělé osvětlení i nová hřiště na míčové sporty. Foto Městský úřad Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Hrad pro předškoláky, sestava pro siláky i velký plán na Jihu. Město Žatec vylepšuje hřiště a sportoviště

ČTĚTE TAKÉ: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu v Žatci vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu