Bobule, medvědi, Havel. Do Žatce na náměstí tento týden opět dorazí pojízdné letní kino

Žatec, Postoloprty, Jimlín – Do Žatce tento týden znovu zavítá pojízdný Kinematograf bratří Čadíků. Divákům od pátku 9. 7. do pondělí 12. 7. nabídne postupně čtyři nové české filmy, každý večer jeden. Promítat se bude jako obvykle v samém centru města – přímo na náměstí Svobody. Zastávka kinematografu v chmelařské metropoli a červencové promítání pro filmové fanoušky, to je už řadu let tradicí prázdninového programu v Žatci.

Dalšími zastávkami v okrese budou i Postoloprty a Jimlín

Dalšími tradičními místy, kde se kinematograf v okrese Louny v červenci vždy stavuje a promítá, jsou zámecká zahrada v Postoloprtech a nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně. Ani letos milovníci kultury a letního kina o tuto nabídku nepřijdou; v Jimlíně bude pojízdné kino promítat od 17. do 20. července a v Postoloprtech od 21. do 24. července.

Jeden pro děti, jedna komedie, dva životopisné

Na jaké filmy se letos mohou fanoušci těšit? V Žatci to budou snímky Mlsné medvědí příběhy (9.7.), 3Bobule (10.7.), Meky (11.7.) a Havel (12.7.). Promítá se vždy od 21.30 hodin. Stejné filmy mohou vidět návštěvníci i později v Postoloprtech a Jimlíně, jen možná v pozměněném pořadí.

Kinematograf a diváci pomáhají charitativním projektům

Kinematograf bratří Čadíků letos vyráží mezi fanoušky na prázdninové filmové cesty křížem krážem po ČR už potřicáté. Promítání je spojené s charitativními projekty. Návštěvníci platí dobrovolné vstupné a výtěžek putuje na konto Bariéry, z nějž plynou prostředky na pomoc handicapovaným lidem. Kinematograf bratří Čadíků spolupracuje s Kontem Bariéry od roku 2008 a za tuto dobu díky letnímu promítání se podařilo na konto věnovat přes deset milionů korun.

(snímek nahoře: Kinematograf bratří Čadíků při promítání na žateckém náměstí v roce 2015. Foto: Městský úřad Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Podbořanech přivítalo první návštěvníky. Od července nabídne i letní kino

ČTĚTE TAKÉ: Kultura venku se rozjíždí: v Postoloprtech je nabitý celý červenec i srpen

ČTĚTE TAKÉ: Po kupě sněhu je tady telefonní budka. Návštěvníky zámku vítá další netradiční umělecké dílo