Silnice mezi Postoloprty a Lišany bude zavřená až do května. Svah se opravuje už od září

Postoloprty, Lišany – Už od začátku září je v obou směrech neprůjezdná silnice z Postoloprt do Lišan, po níž se potom dál dalo pokračovat i do Stekníku a do Žatce. Silnice byla uzavřena kvůli nutné sanaci při sesuvu svahu v lokalitě. Práce měly podle původních oznámení skončit do konce prosince. Ale nový vývoj řidiče nepotěší: sanace stále není hotova a úřady tedy nyní prodloužily uzavírku silnice až do poloviny května.

Termíny potvrdily radnice v Lounech i Žatci

Rozhodnutí o novém termínu vyplývá z veřejných vyhlášek, které vydaly radnice v Lounech i radnice v Žatci v samém závěru loňského roku. Na obou městských úřadech se situací zabývali pracovníci odboru dopravy, resp. dopravně správních agend (jak zní přesný název v Žatci). O prodloužení termínu požádala stavební firma GKR Stavby, sídlící v Roudnici nad Labem, která silnici opravuje.

Objízdná trasa přes Levonice je úzká a nebezpečná

Objížďka vede přes Levonice, uzavření důležité silnice je vyznačeno kromě Postoloprt a Lišan i na křižovatkách v dalších obcích v okolí, například Mradicích, Skupicích, Hradišti a dalších. Objížďka přes Levonice je přitom nebezpečná. „Špatně se tam jezdí, je to nebezpečné. Objížďková silnice je velmi úzká, se zatáčkami, pokud v protisměru potkáte větší vůz, třeba autobus, nebo náklaďák, skoro se mu nejde vyhnout, často musí někdo couvat,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Jana Zajíčková, která pracuje jako kastelánka nedalekého zámku Stekník. Levonice a objízdná trasa v některých částech leží i v blízkosti řeky Ohře a ta měla v posledních dnech velmi vysoký stav vody, což také mohlo vést k potenciálně nebezpečným situacím do doby, než hladina zase klesne. Přes Levonice už čtyři měsíce jezdí objížďkami i linkové autobusy na trase Žatec – Postoloprty.

Po sesuvu svahu byla uprostřed silnice trhlina

Silnici v lesíku mezi Postoloprty a Lišany je nutné opravit kvůli tomu, že v lokalitě se začal sesouvat svah. „Sesedání svahu se projevilo podélnou trhlinou v asfaltovém povrchu vozovky, její část dál klesala a způsobovalo to velké nerovnosti. Pro řidiče by to mohlo být nebezpečné, proto bylo nutné zahájit opravu,“ popsala Lenka Holovská, náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Cena za opravu silnice přesáhne pět milionů korun. Pro řidiče by měla být znovu otevřena až v květnu.

(ilustrační foto nahoře: silnice z Postoloprt do Lišan. Směrem doleva ze svahu dolů vede odbočka na Levonice, což je nyní hlavní objízdná trasa. Uzavírka se protáhne až do května. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Poškozený most se semafory pod zámkem v Postoloprtech: oprava má začít v dubnu, průjezd pak bude uzavřen úplně

ČTĚTE TAKÉ: Co bude dál s budovou po bývalém DDM? Veterináři do ní nepůjdou, město teď hledá jiné možnosti, například služebnu strážníků

ČTĚTE TAKÉ: Bývalé sídlo pošty v Postoloprtech: možná v něm bude cukrárna