Pěkné snímky památek a krajiny v okolí Postoloprt jsou v novém kalendáři. Lidé si ho pochvalují

Postoloprty – Nový kalendář s pěknými fotkami vydalo také město Postoloprty. Záběry zachycují zámek, radnici, kostel a další motivy z města a okolí v proměňujících se ročních obdobích. Fotografie pro kalendář pořídili Václav Mach a Richard Petřivalský.

Zájemci si mohou kalendář koupit v budově radnice nebo v kulturním centru (s knihovnou a kinem) na náměstí. Cena je sympatická a „lidová“ – jen 99 korun. Město ho prodává už přibližně od poloviny prosince. „Kalendář vyšel v nákladu 400 výtisků. Část si nechalo město jako možnost prezentace na dárky pro obchodní partnery a podobně a další část šla do prodeje,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty.

Lidem se nový kalendář líbí, chválí ho třeba v debatách na sociálních sítích. „Myslím, že se povedl, je velmi zdařilý. Cena není rozhodující – je tak krásný, že ho prostě chcete,“ uvedla s humorem Stanislava Mrázová, kronikářka města a jedna z jeho velkých patriotek. „Je moc hezký,“ potvrdila také například Lenka Beránková. „Máme ho už doma a ani jsem předtím netušila, že je i tak veliký,“ přidala svůj dojem i Alena Samková.

Podobně své kalendáře na rok 2023 se zajímavými snímky vydala i města Louny, Žatec, Podbořany, z menších sídel to byla také například Peruc.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech mají nový a zajímavý kalendář. Po první várce se hned zaprášilo

ČTĚTE TAKÉ: Kalendář s obrázky psů a koček: kdo si ho koupí, pomůže tím i při péči o zvířata bez domova v útulku v Jimlíně

ČTĚTE TAKÉ: Příroda, stavby, podoba pro příští generace. Rád jsem pomohl s fotkami do kalendáře, říká Petr Marek ze Žiželic

(na snímcích: nový pěkný kalendář z Postoloprt. Foto Václav Mach, Richard Petřivalský a město Postoloprty)