Kalendář s obrázky psů a koček: kdo si ho koupí, pomůže tím i při péči o zvířata bez domova v útulku v Jimlíně

Louny, Jimlín – Psi, kočky, ale také i několik dalších druhů zvířat „pózuje“ na snímcích v nově vydaném stolním kalendáři na rok 2023, který nechal během podzimu vyrobit Útulek pro opuštěná zvířata v Jimlíně u Loun. Cena za kalendář je 250 korun, a kdo si ho koupí, nejenže bude mít pro sebe nebo pro své blízké pěkný „ukazatel času“ s možností plánování či zapisování událostí, ale zároveň přispěje i na další provoz útulku a pomůže tím při péči o zvířata bez domova.

S prodejem pomáhá i lounské „íčko“

Kalendář se dá koupit přímo v útulku, který sídlí v Jimlíně hned pod zámkem Nový Hrad, anebo také například v Městském informačním centru v Lounech na Mírovém náměstí, jež s útulkem dlouhodobě spolupracuje. Kalendář si kupovali někteří návštěvníci i například na adventní slavnosti při prvním rozsvícení vánočního stromu v závěru listopadu na lounském náměstí nebo také na adventním setkání o týden později na Novém Hradě, kde měli pracovníci útulku své stánky.

Kalendář je možné i poslat poštou

Kdo se nedostane do Loun či Jimlína, protože například bydlí ve vzdálenějším regionu nebo se kvůli vyššímu věku či horšímu zdravotnímu stavu hůře pohybuje a podobně, ale i tak by chtěl zvířatům v útulku pomoci a kalendář si pořídit, může si o něj i napsat. „Kalendář můžeme poslat i poštou. Pak ale náklady ještě o něco stoupnou, posíláme je doporučeně a cena za poslání je přibližně 70 korun,“ upřesnil David Kubalík, provozovatel útulku. „Kalendář je dobrá věc pro ty, kdo mají rádi zvířata a náš útulek. Uděláte radost sobě nebo svým blízkým a zároveň pomůžete zvířatům bez domova,“ uvedl.

Příspěvek se dá poslat také na transparentní účet

Dar pro provoz útulku a péči o zvířata lze kdykoli v průběhu roku poslat i přímo, není nutné ho tedy spojovat jen s nákupem kalendáře. Zároveň je možné poslat i třeba nižší částku, například jen stokorunu, každý podle svých možností nebo uvážení. Tímto způsobem mohou dárci posílat své příspěvky na transparentní účet jimlínského útulku s číslem 212683421/0600. „Peníze z tohoto účtu využíváme zejména pro úhradu nutné veterinární péče a zákroky u našich svěřenců. Například jenom letos v listopadu proběhlo deset veterinárních úkonů u našich zvířat, zároveň jsme pro ně ještě kupovali léky, například antibiotika, analgetika a další. Celkem jen za listopad jsme za tuto péči a léky zaplatili více než 18 200 korun z uvedeného účtu. Bez dárců by to nebylo možné. Jen díky jejich štědrosti můžeme našim zvířatům poskytnout veterinární péči. Moc všem děkujeme!“ vzkázal David Kubalík.

Útulek každý rok zachrání stovky zvířat

Útulek v Jimlíně u Loun vznikl v roce 2002, ročně přijme do své péče v průměru 300-400 psů a několik desítek koček. Mnoho zvířat do něj přichází ve zuboženém stavu, bývají hladová, podvyživená, často také zraněná například po předchozím týrání nebo po různých nehodách. Útulek jim zajistí jídlo, teplo, zdravotní a hygienickou péči. Zvířata, která mají největší štěstí, se po určitém čase dostanou k novým majitelům do nových rodin.

ČTĚTE TAKÉ: Lidé a společnosti s dobrým srdcem pomohli útulku v Jimlíně. Díky jeho péči se podaří zachránit stovky zvířat ročně

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech mají nový a zajímavý kalendář. Po první várce se hned zaprášilo

ČTĚTE TAKÉ: Příroda, stavby, podoba pro příští generace. Rád jsem pomohl s fotkami do kalendáře, říká Petr Marek ze Žiželic

(na snímcích: nový kalendář pro rok 2023, který se dá koupit v Lounech nebo v Jimlíně. Foto Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín)