Nový pomocník v Postoloprtech perfektně uklízí sníh z chodníků

Postoloprty – S první vydatnější nadílkou sněhu se v ulicích Postoloprt objevil také nový pomocník, aby výrazně přispěl k jeho uklízení. Nový stroj pro zimní údržbu chodníků „přijel“ do Postoloprt z Dánska. Společnost Služby města Postoloprty ho zakoupila v průběhu letošního roku. K pořízení stroje velmi pomohlo město Postoloprty, které poskytlo dotaci pro jeho nákup.

Komunální všeuměl z Dánska

„Stroj s označením Park Ranger 2150 z Dánska je komunální všeuměl. Je vybavený sypačem, předním kartáčem nebo také radlicí. Má sice menší rozměry, ale díky tomu se vejde i třeba do hůře přístupných míst či prostorů. Výkonnost má výbornou na odklizení sněhu z chodníků v celých Postoloprtech,“ popsala Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty.

Chodníky jsou vymetené až na podklad

Nový stroj nahradil předchozí malotraktor Yukon, který uklízel postoloprtské chodníky téměř 20 let, ale letos už dosloužil. „Lidé v Postoloprtech už mohli vidět nový stroj v akci i výsledky jeho práce. Chodníky jsou teď zametené od sněhu až na podklad, což umožňuje právě použití výkonného kartáče,“ vysvětlila Iveta Petřivalská.

Město Postoloprty poskytlo dotaci milion korun

Kupní cena nového uklízecího stroje Park Ranger činila zhruba 1 054 000 korun. Město na nákup poskytlo dotaci ve výši jeden milion korun, v průběhu letošního roku to potvrdili zastupitelé. „Děkujeme městu Postoloprty za finanční podporu, bez ní bychom si tento traktůrek nemohli dovolit,“ poděkovala za společnost její jednatelka. (PR)

ČTĚTE TAKÉ: Nově pořízený elektromobil usnadňuje práci při úklidu města

ČTĚTE TAKÉ: Služby města Postoloprty: společnost je nezbytná pro chod města a pohodlí obyvatel. Letos si připomíná 25 let

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona kvůli covidu půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá

(na snímku: Park Ranger v akci – nový pomocník z Dánska. Foto Služby města Postoloprty)