Únor bílý, údy sílí. Turisté na Podbořansku připravili tradiční pochod

Podbořany, Vroutek – Turisté z Podbořan a okolí si tento týden dají tradiční a oblíbený turistický pochod, jeden z prvních v novém roce. Jmenuje se Únor bílý – údy sílí a pořadatelé připravili už 31. ročník. Startuje se v sobotu (17.2.) z Vroutku, trasa měří přibližně 13 kilometrů. Zapojit se může každý zájemce o výlety a zdravý pohyb v přírodě a na čerstvém vzduchu. Pochod je otevřen pro širokou veřejnost, nemusí jít jen o organizované turisty.

Start je v sobotu ráno od nádraží ve Vroutku

„Sraz je v Podbořanech na vlakovém nádraží zhruba v 8.15-8.20 hodin. V 8.25 odjedeme vlakem do Vroutku. Samotný start pochodu je potom od nádraží ve Vroutku v 8.35 hodin,“ popsala Jana Hoťková, předsedkyně Klubu českých turistů (KČT) Podbořany. Na účastníky čeká trasa o délce kolem 13 kilometrů. Přes kopce, lesy a některé drobnější památky v krajině se výletníci vrátí zpět do Podbořan.

KČT Podbořany pořádá dvanáct pochodů ročně

Turisté v Podbořanech už mají letos za sebou i tradiční novoroční procházku v okolí města a v průběhu ledna se sešli také na své výroční schůzi. Aktuálně je v organizaci KČT Podbořany zaregistrováno 65 lidí jako aktivní členové. „Minulý rok jsme uspořádali dvanáct turistických pochodů,“ doplnila Jana Hoťková. Po sobotním setkání se na další výlet vydají členové KČT Podbořany i další přátelé turistiky hned za měsíc, 16. března. Na ten den mají v plánu ve svém kalendáři akci „PPP“ aneb První předjarní pochod. Ten završí svůj 35. ročník a trasy povedou pěknou krajinou v okolí Žihle, Petrohradu a Jesenice.

ČTĚTE TAKÉ: Zlomené stromy na trasách. Nová sezona začala, značkaři budou mít zase práci

ČTĚTE TAKÉ: Nad potokem se skví nová lávka. Turistům a pomocníkům zima ani sníh nevadily

ČTĚTE TAKÉ: Turisté a pomocníci vyznačili novou cestu. Je to první značená trasa v historii, která vede do Valče ke krásnému zámku

(na snímku nahoře: pochod Únor bílý, údy sílí v roce 2023. Tehdy se na trasu vydalo více než třicet účastníků a s nimi i šest psů, informovali turisté z Podbořan. Foto Zdena Krůtová)