Kruhový objezd u Dobroměřic a Lenešic se už může začít stavět. Krajský úřad vydal povolení

Louny, Dobroměřice – Stavba nového kruhového objezdu na hlavním tahu Louny – Raná – Most v místech, kde tuto komunikaci protíná menší silnice spojující Lenešice a Dobroměřice, může prakticky hned začít, z hlediska úředních procedur už jí nic nebrání. Krajský úřad v Ústí nad Labem vydal tento týden rozhodnutí o schválení stavebního záměru, v dřívější terminologii se tomu říkalo stavební povolení.  Investorem bude Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a podle podmínek krajského úřadu musí celá stavba být dokončena nejpozději do pěti let od udělení nynějšího povolení.

Stavba se připravuje od roku 2020

Přestavbu uvedené křižovatky v prostoru mezi Dobroměřicemi a Lenešicemi připravuje ŘSD již od roku 2020. Tehdy činil odhad nákladů čtyři miliony korun bez DPH. Ceny ve stavebnictví ovšem mezitím výrazně stouply, takže se dá očekávat, že i při této přestavbě se finální částka zvýší. ŘSD bude nyní vypisovat veřejnou zakázku a hledat dodavatele. Pokud se ho podaří najít rychle, práce v lokalitě by se mohly rozjet už i v letošním roce. Samotná stavba kruhových objezdů této velikosti potom obvykle trvá v průměru čtyři až šest měsíců od zahájení.

Důvodem je zvýšení bezpečnosti

Důvodem pro přestavbu křižovatky je zvýšení bezpečnosti v uvedeném místě. Auta na hlavním tahu Louny – Most jezdí často velkou rychlostí, při projíždění křižovatky z vedlejší silnice ve směru od Dobroměřic nebo Lenešic je navíc kvůli svodidlům a mírnému svahu trochu zhoršený rozhled. Na křižovatce se v minulosti stalo již několik vážných nehod.

Nová křižovatka bude i lépe osvětlená

Těleso samotného nového okruhu uvnitř křižovatky bude mít průměr 34 metry. Při stavbě budou vylepšeny i parametry veřejného osvětlení, takže i díky tomu by mělo být místo zejména večer a v noci bezpečnější. Chodci a cyklisté na vycházkách mezi Dobroměřicemi a Lenešicemi mohou využívat podchod, který je vybudován už pod současnou křižovatkou. Podchod jako další bezpečný prvek by měl zůstat zachován i po přestavbě křižovatky do nové podoby.

(na snímku nahoře: křižovatka s hlavní silnicí Louny – Most při příjezdu od Lenešic. V pozadí jsou domky v Dobroměřicích, doleva se jede směrem na Ranou a Most a doprava je to do Loun ke kruháku u bývalého úřadu práce. Celé toto místo na snímku se bude přestavovat na kruhový objezd. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Stavba okružní křižovatky u Dobroměřic a Lenešic se přiblížila, krajský úřad zahájil řízení