Toulavý Petrohrad. V sobotu začíná tradice dalšího nově vytvořeného pochodu, podobně jako nedávno ve Valči

Petrohrad, Podbořansko – Po minulém víkendu s druhým ročníkem pochodu Barokní krajinou kolem Valče, jehož se zúčastnilo 235 lidí a část vedla po úplně nově vyznačené turistické trase, ještě vonící čerstvě natřenou zelenou barvou, se nyní milovníci výletů a turistiky mohou vydat do Petrohradu, kde stejně jako ve Valči vzniká nová tradice nově vytvořeného pochodu. Pořadatelé mu dali název Toulavý Petrohrad. První ročník startuje tuto sobotu (1.10.) dopoledne od areálu zámku se známou psychiatrickou léčebnou.

Účastníci si mohou vybrat ze čtyř tras

„Trasy vedou pěknou přírodou s mnoha zajímavými místy v okolí. Lidé si mohou vybrat z pochodů o délce 3, 5, 10 nebo 13 kilometrů. Startuje se od léčebny mezi 9. až 11. hodinou, trasy jsou okružní, cíl bude také u léčebny,“ vysvětlila Ivana Hečková z týmu pořadatelů pochodu. Nejkratší tříkilometrová trasa je vytvořena hlavně jako dětská a malí účastníci na ní budou dostávat a plnit různé úkoly, ale terén je trochu náročnější a cesta tedy není příliš vhodná pro kočárky, doplnila pořadatelka.

Pěkné přírodní i kulturní památky

Petrohrad má bohatou historii a hezké okolí s pěknou krajinou a zajímavými přírodními i kulturními památkami. Mezi ně patří například zřícenina hradu Petršpurk, barokní zámek se zahradou, lesní cesta s pomníky světců, Petrohradské skály využívané i k horolezectví a další významná místa.

ČTĚTE TAKÉ: Turisté a pomocníci vyznačili novou cestu. Je to první značená trasa, která vede do Valče ke krásnému zámku

ČTĚTE TAKÉ: Žatec – Stekník – Dolejší Hůrky. Turisté značkaři v terénu namalovali a otevřeli novou trasu

ČTĚTE TAKÉ: Zlomené stromy na trasách. Nová sezona začala, značkaři budou mít zase práci

(na snímcích: zámek se zahradou a léčebnou, zřícenina hradu, cesta kolem světců, kaple na kopci, Petrohradské skály – zajímavá místa v okolí Petrohradu. Foto Libor Želinský)