Kde jste dostali vysvědčení? Na kluzišti! Podbořanský led je hodně vytížený a děti z Kryr měly zajímavý zážitek

Podbořany – Kluziště v Podbořanech je v provozu nyní již čtvrtou sezónu a postupně se stalo atraktivním a vyhledávaným sportovištěm nejen pro děti z Podbořan, ale i z městeček a obcí v okolí. V posledních dnech na něj zavítali například školáci z Vroutku. O pár dní později přijeli i jejich kamarádi z Kryr. Ti si na ledové ploše nejprve zabruslili, a pak jim dokonce paní učitelka na trochu neobvyklém místě rovnou předala i pololetní vysvědčení.

Změna a zážitek pro děti

Se zajímavým nápadem, jak zpestřit dětem poslední den školy před pololetními a jarními prázdninami, přišly učitelky Lenka Svídová a Alena Beerová, které vedou třetí a čtvrtou třídu na ZŠ v Kryrech. Lenka Svídová bydlí v Podbořanech, takže město i kluziště dobře zná. „Poprvé jsme s dětmi vyrazili bruslit do Podbořan 17. ledna. Den se povedl a všem se to moc líbilo, takže jsme si slíbili, že to brzy zopakujeme. Potom další dobrá příležitost vyšla na středu 31. ledna, poslední školní den před prázdninami a s vysvědčením. A tak nás napadlo, že nebudeme sedět ve třídě, zabruslíme si a potom rozdáme vysvědčení rovnou na ledě, ať mají děti nějakou změnu a zajímavé zážitky,“ popsala Lenka Svídová. „Kromě vysvědčení jsme pro děti my dospělí udělali i nějaké soutěže, dostaly sladkou odměnu… I paní ředitelce se nápad líbil a dala nám svolení. Celkem se na kluziště vydalo 29 dětí ze třetí a čtvrté třídy,“ upřesnila pro naši redakci.

Teď mají školáci déle než týden odpočinek

Vysvědčení přímo na kluzišti dostaly tři desítky dětí. Potom už na ně čekal příjemný déle než týdenní odpočinek, protože ZŠ Kryry vyhlásila na čtvrtek (1.2.) ředitelské volno, v pátek následovaly celostátní pololetní prázdniny a od pondělí pokračují týdenní jarní prázdniny.

Kluziště bude v provozu ještě zhruba čtyři týdny

Ke konci ledna si přijeli zabruslit do Podbořan také školáci ze ZŠ Vroutek. A pozadu samozřejmě nezůstávají ani školy z domovských Podbořan, na led se vydala také například „výprava“ ze ZŠ Husova. Kluziště teď bude v permanenci po celé nadcházející jarní prázdniny. Děti, ale i dospělí milovníci zimních sportů si ho budou moci užít už jen posledních pár týdnů. S provozem se počítá přibližně do konce února, pokud by výraznější jarní oteplení nepřišlo o něco dřív, jak se také někdy stává. Záležet tedy bude hlavně na vývoji počasí. Potom sezona skončí.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se začíná bruslit, kluziště startuje v pondělí

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na úplně novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

ČTĚTE TAKÉ: Nejteplejší Nový rok u nás v dějinách měření a Žatec druhé nejteplejší místo ČR. Dvě kluziště musela na týden zavřít, z ledu byla voda

(na snímcích shora dolů: děti z Kryr si tento týden přijely „pro vysvědčení“ na led podbořanského kluziště – první tři obrázky. Pod nimi je návštěva školáků z Vroutku a úplně dole výprava z podbořanské školy ZŠ Husova. Foto Petr Ulke /4/ a Lenka Svídová /1/. )