Petr Kotvald zazpívá ženám v Libočanech. A potom se kulturní dům zavře na více než půl roku

Libočany – Petr Kotvald, oblíbený český zpěvák, spojený mj. i s jedním z TOP 10 „hitů století“ Holky z naší školky, bude hostem na oslavě MDŽ v Libočanech. Přijede potěšit dívky, ženy, maminky a dámy do kraje, kde se sám narodil. Setkání proběhne již za pár dní – v sobotu 9. března. Další určitou zajímavostí je, že hned potom se Kulturní dům Libočany přibližně na půl roku zcela uzavře a začne v něm velká rekonstrukce.

První část programu bude patřit jen ženám

Obecní úřad Libočany patří k těm, které dodržují tradici posezení, malých dárků a zábavy pro ženy z obce při příležitosti MDŽ již dlouhé roky a ani letošek nebude výjimkou. Setkání proběhne v sobotu (9.3.) od 18 hodin. „Muži budou mít do sálu přístup až nejdříve od 19.30,“ informují pořadatelé v pozvánce.

Do Libočan se velmi těším, je to i rodiště mého otce, napsal Petr Kotvald

Jedním z hostů v kulturním programu bude zpěvák Petr Kotvald, který se na Žatecku narodil, bydlel například ve Staňkovicích nebo přímo v Žatci a v regionu žil a vyrůstal. Až později, už jako dospělý mladý muž, se přestěhoval do Prahy. Velmi úspěšný byl při spolupráci s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem, později i při vlastní sólové dráze. Obrovskou popularitu měl hlavně v 80. a 90. letech. „Na setkání v Libočanech se velmi těším. Je to dokonce rodiště mého otce. A v Libočanech bylo kdysi dávno i mé úplně první vystoupení jako zpívajícího chlapce – bylo to v roce 1967 před Vánoci na kůru v kostele,“ zavzpomínal sám Petr Kotvald. Vzkaz pro fanoušky napsal přímo na stránku obce Libočany.

Poslední akce pro veřejnost, kulturní dům pak bude dlouho zavřený

Posezení k MDŽ bude zároveň poslední akcí pro veřejnost v Kulturním domě Libočany před další dlouhou pauzou. Celý objekt totiž potom bude na více než půl roku uzavřen. „Hned v pondělí 11. 3. začne plánovaná velká rekonstrukce hlavní části kulturního domu s tanečním sálem. Podle současných předpokladů práce skončí až v listopadu,“ informoval starosta Libočan Ivan Teuber. Obci se podařilo na rekonstrukci získat příspěvek – dotaci ze státních fondů z Programu pro rozvoj venkova. Částka činí 500 tisíc korun, zbytek nákladů zaplatí obec z vlastního rozpočtu. „Většinu prací budou dělat naši zaměstnanci,“ uvedl starosta.

Práce v jiné části se rozběhly už během zimy

Práce v jiné menší části kulturního domu se ostatně rozběhly už během zimy. „Jde o část, která při dřívějších úpravách nebyla ještě dokončena. Chceme vytvořit menší sálek například na narozeninové akce či jiné oslavy, i prostor pro sportovní vyžití, stolní tenis, stolní hry, posilovnu a další. Chtěli bychom uspět ještě v jedné žádosti o dotaci na plastová okna,“ popsal další plány starosta. I při těchto úpravách pracují v kulturním domě především zaměstnanci obce.

Silvestr, karneval, MDŽ…

Kulturní dům v Libočanech je hodně vytížený, na Silvestra v něm například proběhla zábava a pak vítání nového roku, v únoru zase karneval pro děti, v březnu je jasnou tradicí právě oslava MDŽ a posezení pro dámy. Teď bude více než půl roku uzavřen, ale přibližně od prosince 2024 už by ho lidé v Libočanech zase měli mít znovu k dispozici krásně opravený a „v celé jeho nové kráse“.

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Vojáci, zbraně, vozidla. Válečné muzeum v Libočanech si za první rok prohlédlo 1600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: Krásný, modrý, moderní: nad řeku v Žatci a Libočanech se po roce příprav vyhoupl zbrusu nový železniční most

ČTĚTE TAKÉ: Žatec se mírně „zvětší“, dopravní cedule na silnici do Kadaně se posunou o kilometr, skoro až k Libočanům

(na snímcích: opravy jiné menší části kulturního domu se rozjely už během končící zimy, nyní v polovině března začne velká rekonstrukce. Foto Obecní úřad Libočany)