Vánoce voní vanilkou. Děti nezapomněly na seniory, kteří stráví svátky v lounské nemocnici

Louny, Hřivice – K snídani vánoční štola, k obědu krůtí roláda s rýží a k večeři tradiční bramborový salát a ryba, tak bude vypadat sváteční jídelníček o Štědrém dnu u klientů sociální služby v Nemocnici AGEL v Lounech. Vánoční svátky v prostorách nemocnice, která pečuje o dlouhodobě nemocné, stráví kolem čtyřiceti klientů sociální služby.

Mikuláš, koledy, čaj, pohádky…

Pracovníci v nemocnici se snaží pro klienty vytvořit příjemnou předvánoční atmosféru. Během adventu nechyběla návštěva Mikuláše s nadílkou, společné zdobení stromku, vzpomínky na staročeské předvánoční zvyky. „V adventním čase jsme společně poslouchali vánoční písně, pili voňavý čaj, sledovali pohádky. Předvánoční období jsme prožili s klienty v příjemné pohodě, věřím, že tomu tak bude i během samotných svátků. Vánoční stromek tento rok naší nemocnici darovaly Lesy ČR v rámci projektu Stromky do nemocnic, za což moc děkujeme,“ uvedla Jana Hendrychová, sociální pracovnice Nemocnice AGEL Louny.

Děti ze Hřivic poslaly balíček

Klienty na oddělení sociální služby potěšily i děti a učitelky z Mateřské školy Hřivice. Letos sice nemohli malí návštěvníci kvůli covidovým opatřením přijít osobně, ale lidé ze školky poslali milou zásilku. „Pochutnali jsme si na skvělých vanilkových rohlíčcích, které se skrývaly v krabici, každý klient také dostal nádherné přání ruční výroby,“ popsala Radka Miloševská, mluvčí nemocnice. „Nejkrásnější byl videopozdrav, který dojal všechny přítomné,“ dodala.

Zlý virus překazil návštěvu, ale my se nevzdáme

 Ve videopozdravu děti nazpívaly skladbu Vánoce voní vanilkou. „Zlý virus nám překazil letošní návštěvu a vystoupení přímo u vás, tak jsme pro vás alespoň poslali pozdrav touto formou. Zdravíme všechny dědečky, babičky, sestřičky, lékaře, prostě všechny na oddělení. Moc na vás vzpomínáme, přejeme všem krásné vánoční svátky!“ vzkázaly děti a učitelky z MŠ Hřivice.

ČTĚTE TAKÉ: Svátky v domovech seniorů: návštěvy budou možné jen v Podbořanech. Louny a Žatec mají karanténu

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Pojď za mnou, kde jsi? Takhle to nevyfotíš. Lesáci řežou vánoční stromky

ČTĚTE TAKÉ: Nová neobvyklá ozdoba v Žatci: obří adventní věnec za 200 tisíc korun

ČTĚTE TAKÉ: Strom rekordman se krášlí až dvacet hodin. V Postoloprtech a okolí teď září 25 tisíc ozdobných světel

(na snímcích: předvánoční atmosféra u klientů sociální služby v nemocnici v Lounech, foto: Nemocnice AGEL Louny)