U Billy v Lounech se lépe chodí na nákupy. Město nechalo opravit chodník

Louny – V prostoru u prodejny Billa na Komenského náměstí v Lounech se nyní chodcům lépe pohybuje a zákazníkům se i lépe přichází na nákupy, protože město tam nechalo opravit chodník. Úsek u prodejny o délce asi sto metrů stál přes 200 tisíc korun. Teď se chystá oprava ještě dalších ploch v okolí.

Chodník za 220 tisíc

„U chodníku bylo vyměněno podloží a firma položila novou zámkovou dlažbu. Město za obnovu zaplatilo 221 tisíc korun, chodník opravila společnost Lounská stavební,“ informovala tento týden Zlata Náglová z Městského úřadu Louny.

Další úpravy ještě proběhnou

Opravy v místě budou ještě pokračovat, na nový chodník naváže úprava prostranství u přechodu pro chodce. „Tam bude položena žulová dlažba a žulové pásy, cena této zakázky bude zhruba 160 tisíc korun,“ vysvětlila Zlata Náglová.

Billa má v ČR již 255 prodejen, v okrese Louny jsou zatím dvě

Billa je rakouský řetězec, v ČR má nyní aktuálně 255 supermarketů nebo jiných prodejen. V naší zemi působí od roku 1991, tehdy otevřela svou první prodejnu v Brně. Ke konci dalšího roku už jich bylo v celé zemi kolem sedmdesáti. V Lounech je prodejna od roku 1994, později se k ní v našem okrese přidal i další supermarket Billa v Podbořanech, a to v roce 2009. Během příštího roku by měl být vybudován nový obchod Billa také v Žatci, a to v areálu bývalých jatek.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech začala modernizace prodejny Billa. Potrvá přibližně dva měsíce, obchod bude otevřen i během přestavby

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu

(na snímku: opravený chodník u Billy v Lounech. Foto Městský úřad Louny)