Placky, hudba, tanec, karneval, ale i oheň a buřty. Skanzen bude patřit tradicím Keltů a Skotů

Louny – Skotským a irským tradicím, ohňům, tanci, pokrmům, karnevalu a národní lidové hudbě bude patřit nadcházející sobota (25. 11.) v areálu Archeoskanzenu v Březně u Loun. Program začíná ve 13 hodin a nabízí mnoho zajímavé zábavy pro děti i dospělé návštěvníky.

Setkání má název Carnevalie, jde o něco jako „podzimní masopust nebo také karneval s Kelty“, uvádějí pořadatelé v informačních letácích. Program nabídne irskou hudbu v živém podání od kapely Gliondar, dále ukázky skotských a irských lidových tanců, ochutnávky placek a dalších „historických laskomin z pravěku a středověku“, vyrábět se budou také například karnevalové masky nebo papírové lucerny. A kdo i navzdory přísunu historických a keltských pokrmů bude mít přece jen chuť na trochu současnosti a na českou klasiku, ten si bude moci opéci buřty, oheň bude k dispozici.

Skanzen se zajímavým programem bude pro návštěvníky otevřen od 13 do 16 hodin. „Neseďte doma a přičichněte k pravěku! Odpoledne ve skanzenu bude stát za to!“ slibují pořadatelé. Setkání by bylo zrušeno jen v případě velmi špatného počasí, zejména několikahodinového silného deště.

(na snímcích: válečníci z dávných dob při minulých akcích v lounském skanzenu. Foto Archeoskanzen Březno)