Na stadionu se už od půlky prázdnin znovu bruslí a hraje hokej. K tomu stihli i opravit fasádu

Louny – Zimní stadion v Lounech letos nejenže předvedl nezvykle brzký začátek sezony, díky němuž si první zájemci mohli přijít zabruslit už na začátku srpna, ale během stejného měsíce stihli jeho pracovníci ve spolupráci s dalšími firmami i zajistit opravu jeho fasády na bočních částech budov. Tyto části objektu jsou lidem také dobře známé, protože na jedné z nich je umístěno logo města, hokejového klubu HC Slovan a velký nápis s názvem sportovního zařízení, tedy Městský zimní stadion.

Barva fasády zůstala šedá

Řemeslníci postavili lešení a opravili ve fasádě všechny trhliny, nerovnosti, přemalovali skvrny. Fasáda z boční strany stadionu má znovu šedou barvu. Ledová plocha na zimním stadionu letos zahájila provoz už 2. srpna, uprostřed letních prázdnin. Obvyklým termínem přitom bývá první polovina září, ale vedení města, hokejového klubu i správci stadionu se letos dohodli, že led vyrobí dříve. Jedním z důvodů byl i fakt, že většinu minulé sezony musel být zimní stadion pro veřejnost uzavřen kvůli tehdejším opatřením proti šíření epidemie Covid-19. „Na zahájení nové sezony od srpna jsme se dohodli už v červnu. Chtěli jsme, aby si příznivci hokeje a bruslení mohli užívat možnost pohybu na ledě co nejdříve, protože v předchozí sezoně byli velmi omezeni,“ uvedl už v červenci Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů.

Na září je připraveno šest termínů pro bruslení veřejnosti

Malí i dospělí hokejisté začali na ledě trénovat 2. srpna, bruslení pro veřejnost v srpnu proběhlo dvakrát – 8. a 15. srpna. V současnosti už jsou vypsané termíny veřejného bruslení i na září. Vedení stadionu připravilo pro zájemce šest termínů, první bude 7. září od 17.15 do 18.15 hodin. Termíny bruslení jsou každý měsíc různé, využití ledu se přizpůsobuje hlavně termínům tréninků a zápasů hokejistů. Pokud někdo nemá vlastní brusle, a přesto by si chtěl jít „zajezdit“ na led při veřejném bruslení, ani to není problém: u pokladny je možné brusle si vypůjčit.

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu v říjnu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Film o slavném běžci: diváci po premiéře tleskali vestoje. Scény se točily i na stadionu v Lounech

(na snímcích: oprava fasády zimního stadionu v Lounech. Foto: Lounská správa sportovních areálů)