Michal Kučera a Pavel Růžička, dva noví poslanci z Lounska: oba si práci v parlamentu zopakují už podruhé

Louny, Ústecký kraj, ČR – Michal Kučera (53) z koalice SPOLU a Pavel Růžička (51) z hnutí ANO, to jsou dva muži z okresu Louny, kteří slavili úspěch v uplynulých volbách a následující čtyři roky budou pracovat v rolích poslanců v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Oba jsou podobného věku, oba mají krásná typická česká příjmení, oba si práci poslanců v minulých letech už vyzkoušeli. Jeden bydlí v Lounech a jeden v Postoloprtech. Jací jsou muži, kteří budou náš region zastupovat v nejvyšších patrech politiky, a jaké byly jejich první dojmy po sečtení hlasů a zvolení?

Michal Kučera je předseda TOP 09 pro Ústecký kraj

Michal Kučera pochází ze severní Moravy, absolvoval Vysokou školu báňskou v Ostravě. V Lounech bydlí od roku 1989, tedy už více než třicet let. V roce 2009 vstoupil do TOP 09 a v této straně začal dělat i politickou kariéru. Řadu let je zastupitelem v Lounech i členem rady města, stejně tak působí i v krajské politice, tam je rovněž zastupitelem a také radním Ústeckého kraje. Ve své politické straně je předsedou TOP 09 pro Ústecký kraj. Poslancem Sněmovny už jednou byl v letech 2013 – 2017, teď si svou práci v poslaneckých lavicích znovu zopakuje.

Oslava probíhala v hotelu Caramell v Lounech

Své zvolení oslavil v sobotu večer v restauraci hotelu Caramell v Lounech. „Slavíme s partou z regionu Louny – Žatec – Podbořany. Děkuji všem za podporu a preferenční hlasy, byl to vynikající úspěch koalice Spolu v Ústeckém kraji. Byly to skvělé tři měsíce kampaně, všichni moji přátelé a podporovatelé mají podíl na tomto výborném výsledku, všem moc děkuji,“ vzkázal Michal Kučera v sobotu večer na sociální síti, připojil i fotku z oslavy.

Pavel Růžička dokázal mandát obhájit

Pavel Růžička pochází z jižních Čech, v Postoloprtech bydlí od roku 2009. V minulosti více než dvacet let pracoval ve službách Armády ČR, čtyřikrát byl i s vojáky na zahraniční misi – dvakrát v Iráku a dvakrát v Kosovu. V roce 2011 vstoupil do hnutí ANO hned krátce pro jeho vzniku, v téže době se také začal věnovat politice. Působil jako zastupitel a radní v Postoloprtech, v roce 2017 byl zvolen poslancem parlamentu. Svůj mandát tedy při letošních uplynulých volbách dokázal obhájit a ve Sněmovně bude pracovat i další čtyři roky.

Děkuji za důvěru, chtěl bych, aby se nám tu dobře společně žilo

Sčítání výsledků sledoval Pavel Růžička v centrále hnutí ANO. I když jeho hnutí v rámci ČR tentokrát nevyhrálo a skončilo těsně druhé, večer po 22. hodině ČSÚ potvrdil, že Pavel Růžička byl opět zvolen poslancem. „Mnohokrát děkuji za hlasy a za důvěru! Vynasnažím se v příštích čtyřech letech vaše očekávání nezklamat a znovu se přičinit o to, aby se naše země i nadále rozvíjela a aby se nám tu dobře společně žilo,“ poděkoval Pavel Růžička v sobotu večer všem svým příznivcům.

Za Ústecký kraj je ve Sněmovně 14 poslanců, dva jsou z Lounska

Ve Sněmovně zasedá celkem 200 poslanců a z nich bylo 14 zvoleno v Ústeckém kraji. Od roku 1990 je to úplně poprvé v novodobé historii, kdy okres Louny bude mít ve stejném volebním období ve Sněmovně hned dva své zástupce.

(na snímku nahoře: Michal Kučera vlevo a Pavel Růžička vpravo, dva muži z okresu Louny, kteří se v sobotu stali novými poslanci. Foto: archiv politiků, koláž a úprava redakce)

ČTĚTE TAKÉ: Vítězem voleb je koalice Spolu. Okres Louny bude mít hned dva poslance – Pavla Růžičku a Michala Kučeru

ČTĚTE TAKÉ: Analýza redakce: Za pár dní jsou tu volby. Z okresu Louny kandiduje 40 lidí. Kdo z nich má největší šanci stát se poslancem?

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor: Bavila mě pomoc lidem, na druhé straně mě zklamaly výhrůžky, říká na konci volebního období poslanec Pavel Růžička

ČTĚTE TAKÉ: Radní z Loun Michal Kučera a kandidát do Sněmovny: Odpovědný hospodář své město zbytečně nezadluží