FOTO: Příměstské tábory se rozjely, hlavní náplní je sport

Louny, Podbořany – Plavání, míčové hry, turistika, ale i třeba ping pong. Na začátku července, v prvních dnech školních prázdnin, byly ještě státní svátky, ale od tohoto týdne se naplno rozjely příměstské tábory pro děti. Jejich hlavní náplní je zatím sport, tábory s bohatým programem obvykle probíhají celý týden od pondělí do pátku.

Sportovní kemp v Lounech

Jeden z táborů uspořádaly TJ Lokomotiva Louny a Lounská správa sportovních areálů (LSSA). Nazvaly ho Sportovní kemp v Lounech. Letos jde o první ročník, tábor je zaměřen na všestranné sportovní aktivity, na pohyb a sportovní rozvoj všeobecně. Děti mají zázemí ve sportovní hale v Lounech, část sportů provozují přímo tam, na mnoho dalších vyrážejí po okolí. Účastníci si zahráli například ping pong, halový fotbal, házenou, florbal, chybět nebude ani plavání nebo výlet. „Zájem byl obrovský, což nás moc těší. Kapacitu jsme museli několikrát zvyšovat, abychom vyhověli co největšímu počtu rodičů a dětí,“ uvedl Radek Příhoda, ředitel LSSA.

Týden vodních radovánek

Příměstský tábor v Lounech pořádá od pondělí také Lounská správa plaveckých areálů (LSPA), která se stará o provoz městského koupaliště a nové plavecké haly. Účastníci se sešli u sídla LSPA vedle koupaliště a potom se vydali do plavecké haly. Tam při vodních sportech a radovánkách stráví většinu svého týdenního tábora.

Jedenáct kiláčků na Rubín a zpět

Ani v Podbořanech nezůstali se sportováním pozadu. Letní příměstský tábor uspořádala ZUŠ a hned první den se šlo na pořádný výšlap do přírody. Účastníci se vydali na turistický pochod na kopec Rubín s nedávno vybudovanou stylovou dřevěnou rozhlednou, připomínající starověkou tvrz v dobách hradiště. V teplém letním počasí našlapali jedenáct kilometrů a i oni si dali pořádně „do těla“. V dalším průběhu tábora se budou věnovat i uměleckým aktivitám.

Koupaliště v Žatci se přidá v srpnu

Sportovní příměstské tábory se chystají také v Žatci, například na koupališti. Tam jsou dva turnusy připraveny až na srpen.

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: DDM se sloučí se školou a přestěhuje se do jejích prostor

ČTĚTE TAKÉ: Plavecká hala obnovila provoz. Za prvních šest dní přišlo více než 600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: Rubín po vystavění rozhledny přitahuje mnohem víc návštěvníků

(na snímcích: děti na táborech v Lounech /1-8/ a Podbořanech /9-12/. Foto: LSSA, LSPA a Laurencia Helásková)