Velikonoční program na náměstí: v Lounech je malá slavnost ve čtvrtek a v Žatci to bude v pátek

Louny, Žatec – Jaké budou letos „velikonoční slavnosti“ na náměstích v Lounech a Žatci? Dříve mívaly větší tradici, bohatý program i návštěvnost, někdy nabízely zábavu i několik dní za sebou. Letos náměstí v Lounech i Žatci ožijí během nadcházejících svátků vždy jen na pár hodin – ve čtvrtek to bude v Lounech a v pátek v Žatci.

V Lounech bude tradiční ohrádka se zvířaty

V Lounech na Mírovém náměstí je připraven program k velikonočním svátkům už zítra, na Zelený čtvrtek (28.3.), kdy mají děti prázdniny. Centrum dění bude v prostoru u mariánského sloupu poblíž infocentra a knihovny. Děti si budou moci prohlédnout několik živých zvířat, spojených s tradicemi jarních svátků a umístěných v ohrádce, dospělí si mohou udělat radost při nákupu různých velikonočních dekorací nebo třeba i vyzkoušet, jak se plete pomlázka. Pro všechny budou k dispozici stánky s občerstvením i lavice k posezení. Setkání s názvem Velikonoce v Lounech připravilo Městské informační centrum Louny, program potrvá od 13 do 18 hodin.

V Žatci velikonoční trh i se šermíři a katem

Chutné občerstvení se bude podávat i prodávat také v Žatci na náměstí Svobody, a to na Velký pátek (29.3.). Program je v tomto případě směřován už na ráno a dopoledne. Infocentrum Žatec a společnost Severočeské farmářské trhy společně připravily velký velikonoční farmářský trh i s doprovodným svátečním programem. K dobré náladě a vytvoření pěkné staročeské atmosféry bude hrát umělec s flašinetem, své kousky ukážou divákům také například šermíři nebo i představitelé dávného katovského řemesla. Lidé si budou moci koupit jak velikonoční zboží, tak i mnoho jarních farmářských produktů u několika desítek stánků po celé ploše náměstí. Velikonoční farmářský trh proběhne od 8 do 12 hodin.

(ilustrační snímek nahoře: Velikonoce na žateckém náměstí v roce 2013, věž radnice má ještě bílou barvu. Žlutá ji začala zdobit až za dalších pět let. Foto město Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Velikonoce a slavnosti na zámcích: Stekník a Krásný Dvůr zahajují sezonu už ve čtvrtek

ČTĚTE TAKÉ: Meče, dýky, pády po zádech. Je to náš splněný sen, smějí se bráchové – šermíři. Diváci jim tleskali na velikonočních slavnostech v Jimlíně i v Žatci