Ještě před stavbou dálnice vyroste u Postoloprt stometrová protihluková stěna

Postoloprty – Ještě předtím, než začnou v terénu práce, směřující k rozšíření obchvatu Postoloprt a jeho přestavbě na čtyři pruhy dálnice D7, vyroste na severozápadním okraji města protihluková stěna. Ta bude dlouhá přes sto metrů a připojí se k současné asi třicetimetrové stěně. Nová stěna bude chránit své okolí před hlukem a částečně i prachem už v době během zemních prací při stavbě dálnice.

Stěna bude vysoká kolem pěti metrů

Jde o lokalitu u křižovatky rychlostní silnice, hlavního tahu Praha – Louny – Chomutov, s ulicí 28. října, která pak pokračuje jako výjezd na Rvenice. V současnosti je tam protihluková stěna o délce 37 metrů a v budoucnu na ni naváže nová stěna s délkou 136 metrů. „Vysoká bude 4,5 až 5 metrů, výška je na různých místech proměnlivá. Chránit bude před hlukem, umístěna bude tak, aby bylo možné provádět výkopy a terénní práce pro budoucí stavbu D7 – zkapacitnění obchvatu Postoloprt,“ vyplývá z veřejné vyhlášky, kterou nyní na konci června vydal Krajský úřad Ústí nad Labem. Úřad v této věci již zahájil územní a stavební řízení.

Stavba dálnice u Postoloprt začne v roce 2025

Stavba dálnice v okolí Postoloprt, nazývaná také úředními termíny jako „zkapacitnění obchvatu“, by měla podle současných informací od Ředitelství silnic a dálnic ČR začít v roce 2025. Záměr byl schválen už v roce 2008. Je to jeden z technicky nejnáročnějších úseků v rámci celé postupné přestavby silnice R7 na dálnici, inženýři a projektanti v okolí Postoloprt se museli vypořádat s blízkostí řeky Ohře a Chomutovky a jejich chováním při možnosti záplav, s křížením se železničními tratěmi, s výstavbou nových mostů, kruhových objezdů i třeba podchodem pod dálnicí pro lidi z města. Kvůli připravované stavbě dálnice se nedávno také musel přestavět a zčásti posunout fotbalový stadion, protože jeho původní poloha by „překážela“ nové dálnici, ležela by přímo v jízdní dráze.

Až práce u Postoloprt skončí, bude kompletně hotová celá nová dálnice

 Stavba nového pětikilometrového úseku dálnice kolem Postoloprt bude stát více než dvě miliardy korun a řidiči by se po novém obchvatu měli poprvé projet v roce 2028. Na D7 se nyní aktuálně pracuje u Chlumčan a na obchvatu Loun. Postoloprty budou úplně posledním úsekem, který pak „spojí“ celou novou dálnici a ve čtyřech pruzích v obou směrech bude možné jet celou trasu z Prahy až do Chomutova a naopak.

(ilustrační foto nahoře: Wikipedia.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Bourání hřiště kvůli dálnici: Postoloprty nejsou jediné, podobnou věc musela řešit i jihočeská obec Neplachov

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: Provoz na poškozeném mostě u Postoloprt už tři roky řídí semafor. Oprava by měla začít letos v létě