Kokořín, Kadaň, Říp. Turisté v Podbořanech mají za sebou novoroční výšlap a teď už se těší na 15 dalších výletů

Podbořany – Turisté v Podbořanech mají za sebou tradiční novoroční společný výšlap a teď už připravují mnoho dalších sportovních setkání s výlety do přírody nebo k zajímavým památkám či událostem na celý letošní rok. Pro své členy, příznivce a přátele, ale i pro všechny další zájemce z řad široké veřejnosti sestavil Klub českých turistů Podbořany kalendář akcí na rok 2024, které uspořádá. Z nich nejbližší bude rovněž už tradiční únorový pochod s názvem Únor bílý – údy sílí.

Šestnáct pochodů a výletů v plánu na celý rok

Celkem je v kalendáři aktivit na rok 2024 zapsáno šestnáct společných akcí a setkání, z nichž některé ještě nemají určený pevný termín. To jsou například chystané výlety do kláštera do Plas, adventní vyjížďka za památkami a předvánočními trhy nebo také cesta do Národního technického muzea v Praze na výstavu o barokním architektu Janu Blažeji Santinim, který působil i v Ročově. Dvanáct pochodů a výletů však už pevné termíny má, mezi nimi jsou například zmiňovaný únorový pochod (17.2.), velikonoční pochod (30.3.), dále se chystají výlety také například na Kokořín (20.4.), na Říp (18.5.), na vinobraní do Kadaně (28.9.) a mnoho dalších zajímavých míst a témat.

Na novoroční procházce bylo přes dvacet účastníků

První pochod letošního roku se odehrál hned na Nový rok v nejbližším okolí města. Šlo už o tradiční Novoroční procházku, která letos měla už 42. ročník. „Zúčastnilo se jí 21 výletníků a s nimi se na trasu vydali i tři psi. Byl to asi sedmikilometrový výšlap, příjemná vycházka a popovídání s kamarády při prvním dnu nového roku,“ uvedla Jana Hoťková, předsedkyně KČT Podbořany. Příští sobotu (20.1.) mají podbořanští turisté rovněž společné setkání, tentokrát to ovšem nebude pochod přírodou, ale posezení v restauraci Slunce. Čeká je výroční členská schůze, vyhodnocení činnosti, každý také dostane občerstvení a malý dárek na památku.

(na snímku nahoře: turisté v Podbořanech těsně před letošní novoroční vycházkou. Ta startuje vždy od budovy gymnázia. Účastníci ušli sedm kilometrů. Foto KČT Podbořany)