Kvůli koronaviru je zavřená další mateřská škola. Děti se do ní vrátí až příští týden

Kryry – Kvůli výskytu Covid-19 je v okrese Louny zavřená další mateřská škola. Provoz musela přerušit MŠ v Kryrech u Podbořan. Děti by se do školky měly vrátit příští týden, podle současných informací hned od pondělí 11. ledna.

Ředitelka konzultovala rozhodnutí se starostou

„Mateřská škola bude uzavřena od 4. do 10. ledna. Provoz bude znovu zahájen v pondělí 11. ledna. Rozhodnutí jsme učinili kvůli zvýšenému epidemiologickému riziku a ohrožení zdraví dětí i zaměstnanců, ale i kvůli aktuálnímu nedostatku pedagogického a provozního personálu zajišťujícího chod školy,“ uvedla ředitelka MŠ Kryry Věra Melicharová. Rozhodnutí o uzavření učinila po konzultaci s hygieniky i starostou města.

Stejná školka byla zavřená i loni v březnu

MŠ Pohoda Kryry byla kvůli koronaviru už jednou uzavřena – bylo to loni v březnu, hned na začátku první vlny epidemie. Rozhodnutí o uzavření tehdy vydal starosta Kryr Miroslav Brda. Bylo to spíše preventivní opatření, přímo ve školce mezi dětmi či pracovníky tehdy Covid-19 zjištěn nebyl.

V Lounech muselo na čas zavřít už pět mateřských škol

Kvůli výskytu koronaviru mezi pracovníky musela být během podzimu postupně uzavřena řada dalších mateřských škol i jinde v okrese Louny. Nejvíce jich bylo v Lounech – hned pět. Provoz musely na čas přerušit i některé školky v Žatci, Podbořanech, Slavětíně, Petrohradě, Holedeči. Karanténa obvykle trvá deset dní. Všechny uvedené školky už jsou v současnosti opět v provozu.

Od ledna je znovu omezen provoz i na základních a středních školách

Od ledna je ovšem znovu omezen provoz i na základních a středních školách v celé ČR. Většina dětí a studentů zůstává doma a výuka probíhá „distančně“, tedy na dálku s pomocí internetu. Do tříd ve školách teď chodí jen prvňáci a druháci, tedy nejmladší ročníky základních škol. Provoz v mateřských školách celostátně omezen není, ale hygienici či vedení mohou vyhlásit karantény v konkrétních jednotlivých školkách, pokud je u někoho z pracovníků nebo dětí zjištěn pozitivní výsledek testu na Covid-19.

(ilustrační foto nahoře: prostory MŠ Kryry. Foto: MŠ Pohoda Kryry)

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech je zavřená už pátá školka. Děti se do ní vrátí až v lednu

ČTĚTE TAKÉ: Můžu si něco zobnout nebo si i nalít panáka. Rodiče objevují výhody on-line třídních schůzek

ČTĚTE TAKÉ: Dosud jsem neznala nikoho, kdo je Covid – pozitivní. A najednou jsem to já, popisuje tajemnice ze Žatce