V Ročově se blíží oblíbený ples a lidé v kulturním domě se mohou těšit i na zbrusu nové pódium

Ročov – Nové stropní podhledy, osvětlení, omítky a další prvky. Kulturní dům v Ročově, nazývaný také sokolovna, se pečlivě chystá na tradiční ples městysu Ročov v závěru března. Městys se pustil do dalšího vylepšení kulturního domu a na návštěvníky i účinkující bude za necelé dva týdny, o prodlouženém velikonočním víkendu, už čekat i krásné nově opravené pódium.

Celková investice je necelých 800 tisíc

„Celková investice do nynějších oprav bude přibližně do částky 800 tisíc korun. Podařilo se nám ale získat dotaci 400 tisíc korun od Státního zemědělského intervenčního fondu, takže městys Ročov bude ze svých zdrojů platit jen zbylou polovinu celkových nákladů,“ informoval na dotaz naší redakce starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Stropy, podlahy, osvětlení, opona…

Práce v prostorách kulturního domu probíhají postupně zhruba od počátku letošního roku. Pódium bude mít nové stropní podhledy, novou podlahu, nové dřevěné čelní obložení. „Součástí rekonstrukce jsou i nové rozvody elektřiny, nové osvětlení, ale i třeba nové závěsy a opona,“ zmínil další zajímavosti starosta.

Rekonstrukce celého objektu proběhla před devíti lety

Městys do údržby a vylepšování kulturního domu investuje pravidelně, například v roce 2015 proběhla celková rekonstrukce objektu za více než 5 milionů korun. Následovaly další drobnější práce v posledních několika letech, například oprava parket v tanečním sále, výměna lina, opravy v šatnách pro dospělé návštěvníky i pro děti z ročovské školy, opravy sociálního zařízení nebo také nákup nového nábytku, hlavně židlí a stolů.

Ples je přichystán na Bílou sobotu

Oblíbený ples městysu Ročov proběhne příští víkend – na Bílou sobotu, tedy 30. března od 20 hodin. K tanci a dobré náladě bude hrát skupina Fajn. Vstupenky se dají s předstihem koupit na obecním úřadě a jeho zástupci věří, že stejně „fajn“, jak si říká objednaná kapela, bude i celý ples a že si lidé užijí příjemný a povedený večer.

ČTĚTE TAKÉ: Nové lino, nová šatna. Návštěvníci a hosté v sokolovně mají příjemnější prostředí

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově hledají nového ředitele pro mateřskou školu, nastoupit by měl v září

ČTĚTE TAKÉ: Nová zrcadla vylepší bezpečnost v Ročově. Městys zatím koupil první dvě

(na snímcích: kulturní dům v Ročově a dole nová vizáž jeho pódia. Foto Mapy.cz a městys Ročov)