V Ročově hledají nového ředitele pro mateřskou školu, nastoupit by měl v září

Ročov – Ředitelka Mateřské školy Ročov Lenka Bušková ohlásila svůj záměr odejít ze svého místa a podala rezignaci. Předtím řídila školku šest let. Městys Ročov teď formou konkurzního řízení hledá nového ředitele či ředitelku. Ke změně by mělo dojít od nového školního roku, tedy od letošního září.

„Chtěl bych poděkovat současné paní ředitelce za šest let její práce v čele naší mateřské školy. Poděkování patří i personálu a všem rodičům, kteří dávají děti do naší školky,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Zájemci se musí přihlásit do 25. března

Konkurzní řízení na nového ředitele či ředitelku vypsala rada městyse Ročova nyní ke konci února, zájemci musí poslat přihlášku a další dokumenty nejpozději do 25. března. Pak bude následovat pohovor a další součásti výběrového řízení.

Školka pečuje o děti už více než 40 let

Mateřská škola v Ročově má za sebou už více než čtyřicet let činnosti a úspěšně pomáhá pečovat o děti z obce a okolí. Poprvé otevřena byla v prosinci 1981. Její původní kapacita v případě potřeby byla až kolem šedesáti dětí. V současnosti pracuje jako jednotřídní školka. O výchovu dětí a o chod školky se stará včetně ředitelky celkem šest pracovníků v pedagogických i nepedagogických pracovních místech.

Podobně v Ročově minulý rok sháněli také nového ředitele či ředitelku pro základní školu v městečku. Svůj záměr odejít z funkce oznámila loni na jaře ředitelka Jana Citová, která předtím vedla školu 17 let. Obec následně vyhlásila výběrové řízení a hledala nového ředitele. Od září se funkce ředitelky ZŠ Ročov ujala Jana Altmanová.

ČTĚTE TAKÉ: Školka v Ročově završila 40 let. Výročí připomněla nová pamětní cedule

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově přivítali nejen prvňáčky, ale i novou ředitelku školy

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

(na snímcích: školka v Ročově je v krásném přírodním prostředí. Foto MŠ Ročov a městys Ročov)