Tři pejsci a jeden kocour měli v prosinci štěstí. Svátky už budou mít v nových rodinách

Jimlín – Matýsek, Medvídek, Škubík a Žerýček, to jsou jména pro zvířata, která letos v prosinci měla štěstí: po nějaké době, strávené ve zvířecím útulku, si je vybrali jeho návštěvníci a příznivci a rozhodli se, že budou o své čtyřnohé kamarády s láskou pečovat. Vzali si je jako noví „páníčkové“ k sobě domů a na zvířata tak čekají vánoční svátky, které stráví mimo útulek a v nové rodině.

Gumička kolem krku zarostlá až do masa

Jde o tři psy a jednoho kocoura. Umístěni byli v Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně u Loun. Některá mají za sebou hodně pohnuté příběhy. „Například pes Matýsek někdy dříve ve svém životě dostal na krk gumičku. Ta mu pak zarostla do krku až doslova do masa. Pak skončil na ulici a postupně se dostal až k nám. Hned při příjmu jsme našli na jeho krku hlubokou hnisavou ránu. Musel s ní chodit několikrát na nepříjemná ošetření k veterinářům, ale snášel zákroky velmi dobře. Teď si ho vyhlédla nová rodina, jezdila k nám za ním na návštěvy velmi často, už se těšili, až se pořádně uzdraví, aby si ho mohli vzít k sobě domů. A teď už ten den přišel a Máťa Matýsek stráví Vánoce v novém domově, jsme moc rádi,“ uvedl David Kubalík, provozovatel útulku v Jimlíně.

Kocour čekal dlouho, ale dočkal se

Podobně se během prosince štěstí usmálo také na pejsky Škubíka a Žerýčka – možná to byl původně Žeryk jako v Hurvínkovi, ale v útulku si ho tak oblíbili, že mu ze jména udělali ještě větší zdrobnělinu – a rovněž na kocoura s docela neobvyklým jménem Medvídek. „Ten u nás čekal docela dlouho na svůj Den D, ale nakonec se přece jen dočkal a noví majitelé se našli. Věříme, že teď už bude mít krásný kočičí život. Děkujeme moc všem lidem, kteří mají rádi zvířata a náš útulek a v dalším jejich životě budou o ně pečovat s láskou,“ vzkázal David Kubalík.

Každý rok útulek pomůže zachránit stovky zvířat

Útulek v Jimlíně u Loun vznikl v roce 2002, ročně přijme do své péče v průměru 300-400 psů a několik desítek koček. Mnoho zvířat do něj přichází ve zuboženém stavu, bývají hladová, podvyživená, často také zraněná například po předchozím týrání nebo po různých nehodách. Útulek jim zajistí jídlo, zdravotní a hygienickou péči, teplo a mnohem příjemnější a lepší podmínky a prostředí pro život, než jaké měli nalezení psi a kočky předtím. Zvířata, která mají největší štěstí, potom odcházejí k novým majitelům s dobrým srdcem, pokud se obě strany vzájemně najdou a projeví o sebe zájem. Útulek ročně předá do péče v nových rodinách desítky pejsků a kočiček, kteří byli dříve v ohrožení života a každodenní starostlivost pracovníků je dokázala zachránit.

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov u rodiny ve Vroutku

ČTĚTE TAKÉ: Promrzlý papoušek seděl na větvi u Ohře. Pomáhali mu lidé z Postoloprt i z druhého konce republiky

ČTĚTE TAKÉ: Lidé a společnosti s dobrým srdcem pomohli útulku v Jimlíně. Díky jeho péči se podaří zachránit stovky zvířat ročně

(na snímcích shora dolů a zleva doprava: Máťa Matýsek, Škubík, Medvídek a Žerýček už se svými novými rodinami. Foto Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín)