Prezident Petr Pavel přijel k návštěvě do Ústí. Těším se na spolupráci, říká Michal Kučera z Loun

Louny, Ústí – Po avizované své první návštěvě v regionech, která mířila v polovině února do Karlovarského kraje, se tento týden nově zvolený prezident ČR Petr Pavel vydal také na druhý výjezd. Tentokrát byl jeho cílem náš Ústecký kraj. Ve čtvrtek (23.2.) zavítal například na krajský úřad, do Šluknovského výběžku, do některých škol v Ústí. Osobně se setkal a pohovořil i s některými politiky z regionu a mezi nimi byl například i Michal Kučera z Loun, zastupitel v Lounech i v kraji a od roku 2021 také poslanec Sněmovny.

Změnit vnímání Ústeckého kraje

„Zúčastnil jsem se setkání s Petrem Pavlem přímo v budově krajského úřadu. Mezi hosty byli krajští politikové i starostové a primátoři severočeských měst a obcí. Požádal jsem pana prezidenta například o to, aby nám všem při společném úsilí pomohl změnit dosud stále existující stereotypní vnímání Ústeckého kraje. Že to nejsou jen sociálně vyloučené lokality a staré rozbité továrny a krajina po těžbě, ale že zde máme nádherné chráněné krajinné oblasti, národní park, že jsme i vinařský kraj a největší chmelařský region. Že jsou tu krásná historická města i krajina zapsaná v UNESCO. Pan prezident Pavel pomoc přislíbil. Pak v osobním rozhovoru mezi čtyřma očima už po oficiální části mi ještě řekl, že se na náš kraj více zaměří. Už teď se těším na spolupráci,“ popsal na dotaz naší redakce Michal Kučera. Ten dostal tento týden od Petra Pavla i osobní pozvánku na jeho inauguraci na Hradě. Mezi hosty setkání v Ústí byl také například Jan Vnouček, starosta Peruce u Loun.

Prezident bydlí na Litoměřicku

Prezident Petr Pavel, který se oficiálně ujme úřadu na Pražském hradě při uvedené inauguraci a složení slibu 9. března, v Ústeckém kraji i sám trvale žije. S manželkou Evou bydlí na Litoměřicku v menší obci poblíž Roudnice nad Labem. Při své návštěvě ve čtvrtek kromě krajského úřadu zavítal také například do České Kamenice a Mikulášovic na Děčínsku, přímo v Ústí se vydal do Základní školy Mojžíř a na závěr debatoval se studenty a pedagogy na Univerzitě J. E. Purkyně.

ČTĚTE TAKÉ: Nový prezident Petr Pavel: jeho první cesta povede k blízkým sousedům našeho regionu – na Karlovarsko

ČTĚTE TAKÉ: Michal Kučera a Pavel Růžička, dva noví poslanci z Lounska: oba si práci v parlamentu zopakují už podruhé

(na snímcích shora dolů: Petr Pavel s Michalem Kučerou, dále s hejtmanem Ústeckého kraje Janem Schillerem při přivítání, na konferenci v budově krajského úřadu a úplně dole u Základní školy Mojžíř. Foto archiv Michala Kučery /1/, Krajský úřad Ústeckého kraje /2/ a ZŠ Mojžíř /1/.)