Opatření se trochu zmírňují. Lidé v Lounech budou moci zajít na předvánoční trhy

Louny – Od čtvrtka 3. prosince díky zlepšené epidemiologické situaci kolem Covid-19 přijde uvolnění bezpečnostních pravidel v celé ČR. Vláda od tohoto dne povolila znovu otevřít obchody, restaurace i sportoviště. Nouzový stav sice trvá ještě do 12. 12., ale část nařízení se už zmírňuje, i když určitá opatření ještě platí, například limity pro počet návštěvníků, roušky a podobně.

Trhy vždy o adventní neděli

Lidé v Lounech si tak díky tomu budou moci užít i oblíbené venkovní předvánoční trhy. Zatímco až dosud bylo shromažďování ještě zakázáno a i rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí o uplynulém víkendu probíhalo kvůli tomu bez trhů a bez programu pro veřejnost, teď se zájemci budou moci vydat na předvánoční trhy do Jakoubkovy ulice v centru města. Tam bude k dispozici trh vždy každou zbývající adventní neděli.

Ulice bude pro auta uzavřena

Stánkaři v Jakoubkově ulici budou nabízet předvánoční zboží a občerstvení 6., 13. a 20. prosince. Ulice bude v době konání trhů uzavřena pro auta. Předvánoční trhy budou probíhat vždy od 9 do 16 hodin.

Adventní setkání na Novém Hradě bylo zrušeno

Naopak na Novém Hradě v Jimlíně bylo tradiční adventní setkání na nádvoří zámku zrušeno. Původně mělo proběhnout tuto sobotu 5. prosince v den mikulášské nadílky a vedení zámku do poslední chvíle uvažovalo o možnosti, že akci uspořádá, pokud to umožní vládní opatření. Jenže vláda a poslanci prodloužili ke konci listopadu nouzový stav až do 12. prosince. Na tuto akci na zámek tradičně chodí vždy několik tisíc lidí a setkání pro tak velký počet návštěvníků by nebylo možné uspořádat ani při současném zmírnění pravidel.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Předvánoční trhy a programy na náměstích se ruší. Rozsvěcování stromů bude v tichosti

ČTĚTE TAKÉ: Sezona na zámku trvala ani ne pět měsíců. I tak ale přišly tisíce lidí. A co advent? Ten je nejistý

ČTĚTE TAKÉ: Z divadla do supermarketu. Lidé z kulturní branže si přivydělávají na brigádách