První ročník nového festivalu v Kryrech: fanoušci rocku se mohou těšit na pět kapel

Kryry – Řízná rocková hudba bude tento pátek znít z areálu letního kina v Kryrech, kde se na večer chystá první ročník nového hudebního festivalu. Fanoušci se mohou těšit na pět kapel i stylové stanové městečko, muzikanti zase například třeba i na grilování selete. Zajímavé hudební setkání začne v pátek (5. 8.) v 17 hodin.

Muzikanti si dají selátko

„Areál letního kina bude pro fanoušky otevřen už od 15 hodin, občerstvení je zajištěno. Plocha pro stanové městečko je hned vedle, vstup je také přes areál letního kina,“ uvedl za tým pořadatelů Kamil Tesař. Organizátoři očekávají účast kolem 500-600 návštěvníků. „Auta doporučujeme nechat dole ve městě, je tam dost místa na zaparkování. Přímo do letního kina nebude možné vjíždět vozidly, jedinou výjimku budou mít účinkující,“ vysvětlil Kamil Tesař. Občerstvení na místě bude k dispozici ve dvou velkých barech, zájemci si budou moci dát také i dobroty z grilu. Neméně zajímavé občerstvení je ovšem připraveno i pro účinkující muzikanty. „Ti se mohou těšit na catering, ale také i na grilované sele,“ prozradil jednu ze zajímavostí Kamil Tesař.

Hudba začíná od 17 hodin

Na jaké skupiny se mohou těšit fanoušci? „Jako první vystoupí skoro domácí skupina Full Time z Podbořan. Původně měla hrát kapela přímo z Kryr jménem Dioptrie, ale u ní se nedávno zranil bubeník, a tak jsme museli udělat změnu,“ vysvětlil pořadatel. Dále vystoupí skupiny Nucený výsek (Kadaň), Alchymie, Komunál (obě Chlumec nad Cidlinou) a na závěr Debill Heads (Turnov). Poslední z kapel v minulých letech mnohokrát jezdila na letní turné jako host u legendárních Tří sester.

Kapacita areálu je kolem 800 návštěvníků

Letní kino v minulých měsících prošlo renovací, starají se o něj dobrovolníci z občanského spolku Lekaf. Pódium je například nově zastřešené. Kapacita areálu je přibližně 800 návštěvníků, z toho je 200 míst k sezení, další hosté budou stát a „tančit“. Vstupenky se dají pořídit jak v předprodeji, tak i na místě v den konání akce. První kapela na novém festivalu, nazvaném Rockový ManicFest, začíná hrát v pátek od 17 hodin. A pokud by pro někoho byl páteční nářez v Kryrech málo, může se jako fanoušek do stejného místa vydat také i za týden, protože v témže letním kině proběhne 12. a 13. srpna i další rockový festival s názvem Kryrský Krák. V jeho případě jde už o dvacátý ročník.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Fanoušci převzali vyhrané vstupenky, koncert Mňágy v Kryrech může začít

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Oslava v kouzelné atmosféře! Rozhledna v Kryrech završila 115 let

ČTĚTE TAKÉ: Doma bez stavby to nikdo nemohl vydržet, všichni chodili pomáhat, vzpomíná pamětník. Letní kino v Žatci začalo vznikat před 70 lety

(na snímcích: nově zastřešené pódium v letním kině v Kryrech a dole je plocha s ohništěm, připravená k využití jako stanové městečko pro možnost přespání návštěvníků. Foto Kamil Tesař)