Povedený dárek k padesátinám: Fanoušci ze Žatce se vydali do Mnichova na zápas Ligy mistrů, fandili naší Viktorce Plzeň

Mnichov, Žatec – Sedmdesát pět tisíc diváků se přišlo v úterý (4. 10.) podívat do fotbalové arény v Mnichově na utkání Ligy mistrů, nejprestižnější klubové soutěže světa, mezi Bayernem Mnichov a českou Viktorií Plzeň. A mezi tolika fanoušky nechyběla ani malá výprava ze Žatce. „Vstupenku jsem dostal od syna ke kulatinám, přidalo se k nám ještě pár kamarádů z práce, a tak jsme si jeli zápas užít,“ vypráví už po návratu Pavel Hassman (50), fanoušek fotbalu a cestování, který pracuje jako realitní makléř.

Syn Pavel válí za Slavoj Žatec

Na zápas do Mnichova se vydali autem, cesta ze Žatce trvá přibližně čtyři hodiny. „Moc jsme se těšili, fotbal máme rádi a tady se nám blížila možnost vidět hráče z absolutní světové špičky i jeden z nejslavnějších a nejznámějších fotbalových stadionů,“ popsal Pavel Hassman. Společně s ním se do bavorské metropole vypravil i jeho syn Pavel, který sám hraje fotbal jako útočník za A tým FK Slavoj Žatec. Dále jeli ještě také tři kolegové z práce, rovněž fotbaloví fandové.

Fotbal, zázemí i vztahy mezi fanoušky – vše na jiné úrovni

Fotbal v Mnichově, ale i péče o fanoušky, diváky i návštěvníky, se tam „dělá“ opravdu na profesionální úrovni, pochvaloval si Pavel Hassman. „Všichni jsou milí, vše je tam dobře promyšlené a zorganizované, žádné problémy s parkováním, dostatek místa, pohoda ve stáncích s občerstvením a suvenýry a podobně. Nejvíc se mi líbilo, že nás i tamní fanoušci domácího klubu hned vzali mezi sebe. Všichni věděli, že jsme Češi a fandíme Plzni, ale i tak s námi komunikovali, žertovali, byli vstřícní… neexistuje tam něco jako fotbalová nenávist mezi fanoušky, vůbec jsme se tam nemuseli ničeho bát,“ vypráví Pavel Hassman.

Fandili jsme Plzni, dres Bayernu jsme koupili až po zápase jako suvenýr, směje se Pavel

Na některých fotkách jsou fandové ze Žatce zachyceni s dresy nebo šálami domácího Bayernu, ale ve skutečnosti prý fandili Plzni. „Samozřejmě, jako Češi jsme fandili naší Viktorce. Ty trička a šály Bayernu jsme si koupili až po zápase jako suvenýry na památku,“ směje se Pavel Hassman. V minulosti navštívil z vrcholných top klubů také stadiony Arsenalu v Londýně nebo slavný Camp Nou v Barceloně. „Je to zase úplně jiná úroveň fotbalu, zázemí a péče o fanoušky, než na co jsme zvyklí u nás v ČR. Jsou to i pěkné turistické zážitky,“ říká.

Špičkový světový fotbal

Vítěz české ligy Viktoria Plzeň sice prohrál v Mnichově zcela jednoznačně 0:5, ale fanoušci ze Žatce byli s výletem spokojeni. „V tomto směru jsme nečekali žádné zázraky, po té sportovní stránce bylo jasné, že naše české kluby jsou ještě pořád na jiné úrovni než nejšpičkovější světové týmy. Ale i tak jsme si zápas skvěle užili, líbilo se nám tam, byl to povedený zážitek a pro mě moc pěkný dárek,“ pochválil Pavel Hassman.

ČTĚTE TAKÉ: První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně v Žatci během zimy jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem jediný, kdo ve filmu Zátopka předběhl, směje se Petr ze Žatce. Zahrál si v nejlepším snímku roku o slavném sportovci

ČTĚTE TAKÉ: Pár telefonátů a pak už mě pustili, směje se fotografka z Podbořan. Jedna z mála, kdo nafotil vojáky ve vznikajícím slavném příběhu

(na snímcích: fotbalová aréna v bavorské metropoli Mnichově a fanoušci ze Žatce na svém úterním výletě na Ligu mistrů. Foto Pavel Hasmann a Jiří Černý)