V Postoloprtech pomáhají s úklidem a prací ve městě celkem už tři elektromobily

Postoloprty – Už tři elektromobily má ve svém vozovém parku společnost Služby města Postoloprty, která se stará o údržbu města a okolí, úklid v ulicích, péči o veřejné osvětlení, dodávky tepla, zimní údržbu vozovek a chodníků a další podobné důležité činnosti. Technické vozy dovedou sekat trávu, odvážet odpad, pracovat pro obsluhu kotelny a podobně.

K dispozici je i nabíjecí stanice

Rozšířit „flotilu“ elektromobilů na tři vozidla včetně nabíjecí stanice se podařilo společnosti Služby města Postoloprty již před koncem roku 2023. K původnímu elektromobilu, který společnost díky příspěvku Státního fondu životního prostředí koupila již v roce 2020, přibyl nyní další francouzský přírůstek Goupil G4, tentokrát pro obsluhu a údržbu kotelen v Postoloprtech, včetně teplovodů. Mezi hlavní vlastnosti patří třeba dojezd na jedno nabití až 80 km, maximální rychlost 50 km/h, užitkové zatížení 1226 kg, šířka vozidla 1200 mm, klecová nástavba na hydraulicky sklápěné korbě a praktický box za kabinou pro uložení veškerého potřebného vybavení obsluhy kotelen.

Tři vozy jsou od francouzského výrobce

Pro potřeby kotelny začal tedy sloužit „mladší bratříček“ původního již osvědčeného elektromobilu, ale pro využití v rámci technických služeb se podařilo firmě opatřit ještě také „bratříčka většího“, a to variantu Goupil G6. V tomto případě se jedná již o plnohodnotné dodávkové vozidlo s dojezdem 150 km, maximální rychlostí 80 km/h, velkou sklopnou korbou opatřenou klecovou nástavbou a s kabinou pro tři osoby. Díky elektromobilu G6 budou zajištěny svozy odpadů v Postoloprtech i spádových obcích, sečení trávy, úklid listí a mnohé další činnosti, a to vše ekologicky! Jak to všem třem vozidlům sluší? Však posuďte sami…!    (PR)


ČTĚTE TAKÉ: Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města